Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti hogy viselitek amikor nők...

Ti hogy viselitek amikor nők csak az első találkozáskor azaz csak bemutatkozáskor nyújtanak kezet?

Figyelt kérdés
Én nem szeretem ezt a szitut, de hát sajnos én nem nyújthatok kezet...
2012. okt. 17. 01:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Most mi is a probléma? Baj, hogy kezet nyújtanak, vagy hogy nem kezelnek le veled minden egyes alkalommal, mint a haverjaid?
2012. okt. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nálunk nem szokás a kézfogás, az a férfiak közötti üdvözlés. Nem értem mi a gond?


Azt tudod mi a kézfogás eredete?

2012. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az a bajom hogy úgy érzem nem üdvözlöm rendesen a nőt és igényelném a szorosabb kontaktust legyen szó akár üzleti kapcsolatról, akár munkahelyről. A munkahelyinél még kirekesztést is érzek, hogy mindenkivel kezelek csak vele nem. Én a helyében is rosszul érezném magam és ezt élem át.
2012. okt. 17. 09:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Férfiaggyal gondolkodsz, és elvárod a nőktől, hogy ugyanúgy gondolkodjanak. Tudomásul kellene venned, hogy a nőknek női agyuk van. Ez azt jelenti, hogy lehetnek dolgok, amelyben másképp látják a világot. Ez egy ilyen.
2012. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, nekem meg az a vicces, amikor reggel bejönnek a férfiak és végigtapperolják egymást. Minden egyes reggel ez a műsor...

Engem épp az zavarna, ha minden reggel az összes kollégával kezet kellene fognom.

2012. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kellemetlen, amikor minden férfi kezet fog a másikkal, plusz ennek egészségügyi kockázata is van. A "Jó napot kívánok!" pont elég. Hozzáteszem, hogy nem sértődök meg, ha nekem férfi kezet nyújt, meert ez a " a nőnek kell először kezet nyújtani" megkülönbözteti a nemeket, de én azt szeretném, hogy emberként legyyen létjogosultságom, ne "nőként" tekintsenek rám, hanem, mint Gipsz Jakabra. Ne a nemem legyen meghatározó, hanem a személyem. Remélem érthetően írtam.
2012. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó de komolyabb körökben ez elfogadhatatlan.
2012. okt. 17. 22:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mit nevezünk komolynak. Egy olyan helyet, ahol még mindig a nem alapján sorolják be az embereket kategóriákba, minimum komolytalannak, de leginkább társadalminak elmaradottnak neveznék.

Kérdező, miért szeretnél mindennap a női kollegákkal kezet fogni?

2012. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mert szeretem őket?
2012. okt. 18. 11:30
 10/12 anonim válasza:
Nő vagyok és elvárom hogy annak is tekintsenek. a kézfogás ma már nem csak a férfiak szokása , az ismeretségi körömben velem is mindig kezet fognak pont ezért, hogy ne legyen rosz és kellemetlen se nekem se a férfinek hogy mindenkinek köszönt csak nekem nem. Szükség van a kézfogásra üdvözlésképp különben elkorcsosulna a világ. Amugy meg a fentebb olvasott bejegyzésekre annyit reagálnék, hogy nem tudom micsoda nők vagytok hogy mindenáron nagy egyenlőségről beszéltek , imádom ha nőként kezelnek, van és kell is különbséget tenni mert felborul az egyensúly. na persze ha nem nyit ajtót akkor rögtön hiszti van.
2012. okt. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!