Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ajandékot továbbadni ilyen...

Ajandékot továbbadni ilyen esetben gáz?

Figyelt kérdés
Ruhàsbutikban dolgozom. A fõnöknöm ma mondta, hogy válasszak magamnak egy kabátot, amelyik tetszik. Nekem már van egy kabátom, tavaly vettem nálunk. Gáz lenne, ha a kabátot, amit most kapok, odaadnám anyumnak? Neki jobban kellene a kabát, már vagy 4 éve vette a mostanit, meg amúgy sem vesz magának ruhát.
2012. nov. 7. 11:58
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem, dehogy! :) Biztos nagyon fog örülni.
2012. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha rákérdez a főnököd és számon tartja, hogy melyiket vetted, akkor igen. A régi kabátod nem jó anyudnak? Mert akkor cserélhetnétek. Tiéd az új, ő megkapja a régit. Mást nem választhatsz? Csak kabátot?
2012. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintem nem lenne gáz!

Anyukád biztos örülne neki!

Esetleg a főnöködnek is mondhatod, hogy ha nem baj anyukádnak választanál!

2012. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-al értek egyet, ha megoldható, a főnök nem biztos, hogy díjazná!
2012. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazából azon vacilálok, hogy ki kapja. Anyum biztos azt fogja majd mondani, hogh kapja inkább a kishugom. A hugi 11 éves lesz, de már 161-2 centi. Már kért, hogy vegyek neki öves kabátot.. az az álma. De sztem anyumnak jobban kell, hugomnak van kabátja csak nem nagyon tetszik neki. Hm..
2012. nov. 7. 12:16
 6/10 A kérdező kommentje:
A 2-es verzió nem megoldhatò, én S-t hordok, anyum M-L. Hugom S szintén.
2012. nov. 7. 12:19
 7/10 A kérdező kommentje:
Fönöknõm nem szólna semmit, ha másnak adnám, de lehet rosszul esne neki. Ezért is hondoltam feltenni itt a kérdést, hogy lássam mit tennének mások.
2012. nov. 7. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Én előbb beszélnék anyuddal. Mond el neki hogy ilyen lehetőség adódott és szeretnél anyudnak egy kabátot. Ha örül neki akkor meg van oldva a kérdés. Ha azt mondja hogy inkább a huginak akkor vigyél kabátot a huginak.

Anyaként mondom (2 nagylányom van nekem is) hogy nagyon örülnék ha a lányom rám gondolna. De ha tudom hogy a kisebbik álma egy kabát amit nem tudok megadni neki, akkor nagyobb örömet okozna a lányom ha a húgának adna kabátot. Mi már elvagyunk 4-5 éves kabátban is.. Nekünk a tisztaság, ápoltság fontosabb mint az idei divat. Miért fosztanám meg a lányomat az álmaitól??

2012. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem tudjuk, hogy a főnök miért ajándékoz:

- szeretné, ha divatosabban járnál

- szeretné, ha az ő termékeit reklámoznád

- szeretne bármivel megajándékozni

- rajtarohadt, és neked adja


az első 2 esetben nem örülne, ha nem rajtad látja.

Szerintem meg kellene vele beszélni, hogy belefér-e, hogy inkább anyukádnak válassz, mert jelenleg neki lenne a legnagyobb szüksége kabátra.

2012. nov. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha béren kívüli adómentes juttatásnak tekinti, pl. jutalomnak valamiért, akkor nem gond. De akkor esetleg nem szabta volna meg, hogy csak kabátot választhatsz.
2013. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!