Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy anyám így...

Normális, hogy anyám így reagált, mert kaptam egy ajándékot? Mit csináljak, hogy lenyugodjon?

Figyelt kérdés

Van egy fiú osztálytársam,akivel kicsit kezd több lenni a dolog köztünk,mint barátság.Mostanában sokat beszélgetünk meg 8 évig osztálytársak voltunk ált. suliban.Pár hete mondtam neki,hogy mennyire utálom a telefonomat,mert semmit nem lehet rajta csinálni és már akkor mondta,hogy vesz egyet nekem,olyat,amilyet szeretnék.Akkor közöltem vele,hogy meg ne próbálja.Oké,hogy gazdagok,de kicsit fura lenne...

Pénteken volt a 15. szülinapom és megkaptam tőle álmaim telefonját.Mikor anya meglátta,elkezdett balhézni,hogy azonnal adjam a srácnak vissza.Próbáltam neki visszaadni tegnap,de hajthatatlan volt,mondta,hogy neki nem kell és tudja,hogy ilyet akartam.


Anya alapból utálja a srácot,mert szerinte csak egy "elkényeztetett,csőgatyás szépfiú",akinek elintéznek mindent az életében.De anya elfogult,mert nem ismeri a srácnak azt az oldalát,amelyiket én.Nem olyan rossz ő,csak ha unatkozik.Ráadásul elég valószínű,hogy ma este tényleg összejövök a fiúval,akkor meg jobb lenne,ha elfogadná az anyám,hogy ő ilyen.


Azóta anya veszekszik velem,hogy ne merjek még egyszer találkozni a sráccal,a suliba is kerüljem el(ezt nem tudom,hogy gondolta,amikor minden óránk közös...),ne beszéljek vele.De hát Istenem,egész nap a sráccal vagyok,hajnalig beszélgetünk,az életem része.



2012. nov. 3. 12:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%

Hát, igazság szerint nekem kellemetlen lenne ilyen drága és komoly ajándékot kapni, még akkor is, ha megteheti az illető. Mert nem tudom (és nem is akarom) viszonozni. Eleve nem szeretek belemenni ilyen ajándékozgatós-csapdába, mert utána sosincs vége...

Viszont azért eltiltani tőle... az megint más dolog. Túlzás.

2012. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
24%

Én inkább azon lennék kiakadva, hogy hajnalig beszélgettek. :O Nem kéne aludnod már 11-kor? De inkább 10-kor.

De tényleg nem kellett volna elfogadnod a telefont sem. Ilyen nagy értékű ajándékot csak a szeretteinktől fogadunk el. Egy barátság, vagy tinikorban együtt járás pedig nem egyenlő ezzel a fogalommal.

2012. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%

Hallottál már az olyan felnőttekről, ahol a férfi drága ajándékokat vesz egy nőnek és cserébe szexuális szolgáltatásokat vár el? Na, ez pont úgy néz ki.

A telefont meg igen gyorsan add vissza, ne a srácnak, hanem a szüleinek, mert én kíváncsi lennék, honnan szerzett a fiúcska hirtelen ennyi pénzt. Én is gazdag családban nőttem fel, de még így sem kaptam annyi pénzt, hogy csak úgy brahiból vegyek valakinek egy telefont. Nem lepődnék meg, ha a szülei nem is tudnának a dologról, vagy esetleg lopta volna tőlük rá a pénzt.


Ez a srác meg akar venni téged, semmi egyéb. És ha vagy te olyan butus, hogy ez téged nem zavar, akkor hamar lesz belőled luxusprosti.

2012. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem is butaság volt elfogadni a telefont.

Egy ilyen értékes ajándékot csak akkor fogadnék el, ha már komoly kapcsolat lenne és dolgozna a srác mert amit Te kaptál azt tuti nem a saját pénzéből vette. Köszönd meg a szüleinek inkább.

Anyukádnak ebben igaza van, viszont az rajtatok áll, hogy a véleménye a fiúról megváltozzon, drukkolok, hogy jóra forduljanak a dolgok.

2012. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg tudja anyukád, hogy mindennek megvan az ára, és mivel te hálás vagy a telefonért, úgy érzed, tartozol ennek a gyereknek, ezért szexelni fogsz vele fizetségképpen.
2012. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
86%

15 évesen azért ne legyen már ennyire nagy az önállóságod. Tudom, hogy gerjedsz a srácra, érezni a soraidból, és persze imponál, hogy megkapod tőle, amit anyukádtól nem. De ennek nem gondolod, hogy oka lehet? Hogy anyukádnak nem szimpatikus, annak is oka lehet, és nem a csőgatyája zavarja, az is fix. Nekem sem lenne szimpatikus, ha ennyire kérkedne valaki a pénzével és beleszólna ilyen szinten abba, hogyan nevelem a gyerekem. Nem azért nem lehetne ilyen telefonja a 15 évesemnek, mert nem tudom megvenni neki, vagy mert szivatni akarom, hanem, hogy legyenek határai az életének. Ennek a srácnak nincsenek határai. Azt csinál, amit akar. Mindent megkap, amit csak kigondol. Beleértve téged is. Anyukád attól akar megmenteni, hogy egy legyél az unalomból megkapott dolgok közül. Nem ismeri a srácnak azt az oldalát, amit te? Ez igaz. Mert őt nem hálózta be. A helyedben egy picit többet gondolkodnék arról, hogy mennyire olcsónak látszol TE ebben a helyzetben és milyen simán lehet téged manipulálni. 15évesen még nem lehet túl sok élettapasztalatod, de ettől még nem kell teljesen naívnak és hülyének lenni. Nézd meg ezt a kapcsolatot kívülről... kapsz egy drága telefont, majd ugrasz a nyakába. Pénzért kapcsolat, tudod ezt hogy hívják?

A sráccal szemben nagyobb (szellemi) elvárásokat támasztanék a helyedben, többet várnék, míg így odaomlok a lábai elé. Több tartás, kevesebb sírás utólag!

2012. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
40%

Anyukád csak félt, ami teljesen természetes dolog, hiszen te mindigis az ő kicsi aranyos lánya leszel.

Próbáld megbeszélni vele a dolgot, és mondd el neki, hogy nem szeretnéd, hogyha pikkelne rá, hiszen te szereted őt.

Biztos megfogja érteni .

Amúgy Isten éltessen ^^

2012. nov. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%
Ha a saját pénzéből (amiért ő maga dolgozott) akkor oké, elfogadnám, de így én is csak egy elkényeztetett srácnak tartom. Én kellemetlenül érezném magam a Te helyedben, szerintem is add vissza a telefont, bármennyire is tetszik.
2012. nov. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
92%
Juj... ez nem "egy ajándék" kislány, "egy ajándék" a csoki, vagy egy szál rózsa! Nem szabad elfogadnod, anyukád helyében én felhívnám a fiú anyukáját, hogy vegyék vissza. S ha te ezek után összejössz a sráccal, akkor bizony az a fiú megvett téged. Egy telefonnal. Vagy add vissza az ajándékát és akkor, de csakis akkor elfogadhatod az udvarlását, vagy ha megtartod, akkor mindenki szemében prostinak fogsz tűnni, aki egy telefon áráért bárkinek bármit megtesz. Ne add el a becsületedet.
2012. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%
Pontozás alapján látom, aki szerint egy olcsó kiscsaj vagy, akit egy sima telefonnal meg lehet venni, annak a válasza nem sokat ér. Pontozgathatunk itt lefelé, attól még igaz marad. Fáj szembenézni vele? Sajnálom. Megvett egy telefonnal. Nem tetted túl magadra a lécet. Mennyit is ér az önbecsülésed? 100.000.-t? 200.000.-t? Elég olcsó. Szép jövőbeli kilátások, ha már 15 évesen is csak ennyi...
2012. nov. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!