Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha a társasház egyik lakásába...

Ha a társasház egyik lakásába új lakó érkezik, akkor annak illő minden egyes lakónak bemutatkoznia?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, van ahol 100-an laknak. Hozzánk senki sem jött bemutatkozni, pedig az első lakók között érkeztünk ide. A közvetlen szomszédokhoz menjél be, máshová nem kell.
2012. nov. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Igen, a közvetlen szomszédok, melletted, szemben. Max. még az alattad levőhöz, mert a lakásodban levő motozásodat ők fogják legelőször hallgatni. Tehát én a helyedben még alkalomadtán oda is becsöngetnék, bemutatkoznék. Rákérdeznék náluk, hogy milyen életritmusban kelnek-fekszenek, (ha idősebbek), ebéd után szoktak-e lepihenni, ha dolgozó emberek, szo-vas. kb. meddig szeretnek lustítani, és mi az, amitől kezdve nyugodtan klopfolhatod a husit, stb.

Hidd el, kevesebb torzsalkodás lesz.

2012. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Azért ha a szokásainkról kérdezne egy vadidegen, furcsán néznék.
2012. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
hozzánk feljött a leendő alsó lakó, hogy kíváncsi, hogy rendeztük be a lakást. Aztán lementünk hozzájuk később, hát lemásolták!! Ágy, asztal, kanapé, szekrénysor totál ugyanúgy van :) Nem mintha nagy teret engedne a lakberendezésnek a lakás beosztása, de durva, hogy ugyanott van minden náluk is.
2012. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

2-es vagyok!

Azt hiszem, félre-értetek.Azt, hogy bemutatkoznék: én vagyok, aki ettől kezdve a fejük felett lakom. Szeretném megkérdezni, hogy mennyire hallatszik le a fenti lakásból a zaj, zörej, stb. Mi az, amire különösen vigyázni szoktak, stb. stb.


Majd elmondják, hogy mi az, amit szeretnének, és mi az, amit nem. A mi házunkban legalábbis "jó néven vesszük", ha tudjuk azt, esetenként kinél kell reklamálnunk!


Nem arra gondoltam, hogy a saját külön személyes életükről kezdem el faggatni őket.

Persze lehet, hogy a hozzászóló is nagyon jól tudja, mire gondoltam, csak a "kötözködős" fajtából való.

2012. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Mi egy nyolclakásos társasházba költöztünk be, ahol rajtunk kívül csak 70-80 éves nénik laknak. Már a szerződéskötéskor ott toporgott mindegyikük az ajtónkban :D Mondjuk szerencsénk van velük, mert mindegyikük ez a tündéri nagymama típus :)

Én a helyedben a közvetlen szomszédokhoz csöngetnék be, bár velem olyan is volt, még évekkel ezelőtt egy előző költözésénél, hogy becsöngettem a szomszédhoz, amikor ajtót nyitott bemutatkoztam és elmondtam, hogy én vagyok az új lakó, mire közölte, hogy "és?" hát mondom akkor semmi.

24N

2012. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én eleve be sem engedem a szomszédokat akikkel nem vagyok barátságban. Ha hozzám becsöngetne a felső szomszéd akit csak látásból ismerek, akkor az ajtóban állva meghallgatnám mit akar, majd elköszönnék illedelmesen és becsuknám az ajtót. De nem engedném be.
2012. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, én sem engedném be az ismeretlen új szomszédot. Nálunk a közvetlen szomszéd néni behívott minket, de én nagyon hülyén éreztem magam... (Mondjuk, három 24 éves lánytól valóban nem kell félni, de azért a néni helyében én biztos nem engedtem volna be magunkat...)
2012. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok kötözködő, de szerintem ez személyes kérdés:


"milyen életritmusban kelnek-fekszenek, (ha idősebbek), ebéd után szoktak-e lepihenni, ha dolgozó emberek, szo-vas. kb. meddig szeretnek lustítani"


Ehhez senkinek semmi köze, ráadásul nem mindenki óramű pontossággal eszik délben, aztán 2-ig csendes pihenő... vagy adja meg a számát, és hívjam fel, hogy most aludnék, kuss legyen? Felnőtt ember vagyok, nem egy bébi.

2012. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

ma 12:08

Ha hozzám becsöngetnél azzal hogy mondjam már el hogy mikor kelek és fekszek, szoktam-e délután aludni stb.. Nagyon furán néznék, és egy kicsit ki is akadnék, hogy ez most mi??? Kérdőív kitöltés? vagy kötelező a házban tudni mindenki magánéletét. Egy szóval válaszolnék az összes kérdésedre. "Semmi közöd hozzá" Majd becsuknám az ajtót.

Nehogy már minden közvetlen szomszéd becsöngessen és kikérdezze a napi teendőimet. Jó hogy meg nem kérdezik hogy mikor megyek kakilni,pisilni, és mikor szeretkezünk a férjemmel..

2012. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!