Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért zavar mindenkit az,...

Miért zavar mindenkit az, hogy én nem fázok zokni nélkül?

Figyelt kérdés

Otthon télen is mezítláb vagyok, vendégségben is, munkahelyen is mezítláb papucsban.


Mindenki állandóan kérdezgeti: "nem fázika lábad?, húú, zokni nélkül, hogyhogy nem fázol,. jajj, csupasz a lábad, hogy bírod?"


Most ez miért baj, hogy én nem fázok mezítláb, sőt, egyenesen utálom, ha szobában zokni van rajtam? Miért olyan felfoghatatlan ez?


Nekem meg pl. az a fura, amikor télen utcán -15 fokban sapka nélkül látok embereket, mégsem szólok be emiatt senkinek. Neki meg a feje nem fázik.



2012. nov. 20. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar senkit az, csak furcsállják, mert az átlag zokni nélkül felfázik.
2012. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Hát azért vendégségben meg munkahelyen nem illik mezítláb lenni. Talán ez lehet a gond. Főleg ha nem elég ápolt a lábad.
2012. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
85%
Én is mindig mezítlb vagyok, kifejezetten idegesít a zokni, különösen papucsban. Ezért pl. munkahelyen nem veszem le a cipőmet, télen viszek magammal egy könnyű, vékonyat, vékony zoknival. Vendégségben sem veszem le a zoknit, valahogy illetlenségnek érzem, és nem vagok ott olyan sokáig, hogy ne lehetne kibírni. De otthon, vagy olyan helyen, ahol otthon érzem magam (pl. szüleimnél) minid mezítlábazok, de ők már megszokták.
2012. nov. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Engem nem zavarna, csak furcsállnám, főleg magamból kiindulva, mert iszonyú fázós vagyok, szobahőmérsékleten hideg a lábam, mint a jégcsap, ősszel-télen pedig legalább 3 zokni van rajtam, ha megyek valahova.

Szóval nekem nagyon furcsa lenne, ha valaki nem fázik, és nem lesz beteg.

2012. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vendégségben természetesen úgy értettem, ha több napig ott vagyok ottalvósan :)
2012. nov. 20. 14:36
 6/11 A kérdező kommentje:
Munkahelyen meg klumpaszerű papucsom van, de zoknival én nem tudok papucsban járni.
2012. nov. 20. 14:36
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem nagy ügy, de az 5.-ik kérdésnél kezdek én is ideges lenni..:(

Klimaxos banyakorom van, télikabátba meg is döglenék, ezért télen is csak kis lenge átmeneti kabát van rajtam.

Jön a kérdés: nem fázol? Neeeem!

Ennyi.:)

2012. nov. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Nő vagy férfi vagy? Egyébként ahogy a többiek is mondták, csak csodálkoznak. Nekem a lábam és a fejem is fázni szokott, a kettő között viszont általában egy-két réteggel kevesebb ruha is elég, mint másoknak - nekem azért szoktak beszólni, mert -5 fokban is vékony őszi kabátot hordok.
2012. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ami nem szokványos, az nyugtalanító. Ami nyugtalanító, az feszültséget indukál. A feszültséget pedig oldani kell, például kérdésekkel, megismeréssel, a témához való közelebb kerüléssel. Még mindig sokkal jobb ez, mintha valaki a feszültségoldás módjaként egyszerűen csak kinevetne amiatt, ahogyan öltözködsz. A sokadik alkalom után persze nyilván zavaró az ártatlan kérdezősködés is, de annyit te is tehetsz a dologért, hogy egy kedves válasszal elülteted a fejekben a gondolatot, hogy a mezítlábazás is lehet "normális".


A barátnőm is legtöbbször mezítláb van és húz cipőt mezítlábra a mostani télies időben is. Aki kiszúrja ezt, az persze jól megnézi, vagy kérdezősködésbe kezd. De túl lehet élni, meg egy kedves mosollyal le lehet rendezni az ilyen helyzeteket is. Gyakran amúgy sem lehet mást tenni egy-egy kiguvadó szempár láttán.


De láthatóan nem csak a barátnőm jár így. A belvárosban például tegnap este is láttam két 20-22 év körüli lányt balerinacipőben, mezítláb. Nem úgy tűnt, hogy majd szétfagytak a hidegtől. És valószínűleg nem ők az egyetlenek. Amit a külső szemlélő ilyenkor tehet, az az, hogy nagy levegőt vesz és megpróbálja leplezni a csodálkozását. Így legalább nem hozza kellemetlen helyzetbe a másikat és saját magát sem. De ezt már gyakorolni kell. Szemeket mereszteni, vagy odaszólni nyilván egyszerűbb.

2012. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Makacs Kun ***** válasza:
94%
Nem zavar mindenkit. Engem nem.
2012. nov. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!