Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen indítékai vannak a...

Milyen indítékai vannak a lopásnak?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra lennék kíváncsi (kicsit szociológia), hogy milyen indítéka(i) lehet(nek) egy embernek, hogy lopjon?

Köszi előre is...



2012. nov. 22. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Úgy akar élni, ahogy azok akiket a tv-ben lát.
2012. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lopás lehet kis értékű, de határ a csillagos ég is, egy ember lophat nyereségvágyból, életszinvonal fenttartás miatt, és sok más dolog játszhat közben
2012. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs pénze, és így akar szerezni. Akár azért, hogy enni tudjon, vagy italra, kábítószerre kell neki.

Vagy csak még több pénzt akar, vagy tetszik neki a tárgy, amit ellop.

De van aki kleptomániás és mindent ellop, amit meglát.

2012. nov. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs de ha rendesen lenne nevelve az illető otthon a szülei által 7 éves koráig soha az életben meg sem fordulna a fejében az hogy a lopás is egy lehetőség valaminek a megszerzésére.

Olyanná kellene tenni a kulturális környezetet, hogy az elfogott tolvaj családjának a becsületét csak egy gyors harakiri mentheti meg.Mint japánoknál.

Nekem azt mondta egy öreg ,hogy a lopás is függőséget okoz. Ha egy humanodinak(mert aki lop az nem ember) egyszer sikerül valamit ellopnia és nem kapják el,aztán pszichés kényszert érez máskor is ,hogy megtegye.


Az ,hogy éhezik ő vagy családja nem lehet sem indíték, sem magyarázat, mert arra vannak normális megoldások is.

2012. nov. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még csak annyi, hogy a lopásnál az az ellopott érték nem szempont.

Legalábbis nem volna szabad hagyni ,hogy az legyen.

2012. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában játékgépezés, piálás, cigizés, drog.

Nem sok olyant hallottam, hogy "éhezett a családom, ezért loptam el 4 kiló kenyeret és egy rúd szalámit, meg pár konzervet". Persze így ebben az esetben részemről toleránsabb vagyok a tolvajokkal szemben, mert mégiscsak azért lop, hogy tudjon enni adni a családjának. Figyelemmel követem a bűnügyi híreket, de hasonló esetről nem nagyon tudok.

Arról viszont dögivel amit feljebb leírtam: "a pénzt játékgépre, alkoholra, cigarettára költötte". Nos lehet hogy Dexteresen hangzik, de az ilyeneknek gond nélkül levagdosnám a kezeit, mert pár ezer forintokért ölnek meg idős embereket, hogy aztán szórakozásra költsék.

2012. nov. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig beérkezett válaszokat!

Vannak, amiket "tudok hasznosítani"...

Kicsit szűkítve a dolgot: miért lophat valaki a munkahelyéről, mi lehet a legfőbb motiváció? A létfenntartás nem igazán, mivel dolgozó és pénzkereső emberekről van szó...

2012. nov. 23. 00:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a komcsi világban így szokta meg.
2012. nov. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én még csak egyszer loptam életemben,akkor a munkahelyemről,egy használt ruha kereskedésből.

Önkéntes munka volt de hónapokon keresztül csináltam a szabadidőmben iskola mellett.Nagyon fárasztó volt,állandó pakolás,állás,kosz .. stb. Nem fizettek ugye semmit,és volt hogy csomó mindent kidobtak,amit én elhoztam volna itthon helyrehozni,vagy hordani,és megkérdeztem,azt mondták fizessek érte(azért amit kidobnának)..


Hát a végén megelégeltem ezt és elhoztam egy kis táskát. Nem hiányzik nekik az onnan,én meg rengeteg ingyen munka után megérdemeltem.



Szerintem munkahelyi lopás indítékai között szerepelhet az elégedetlenség a rendszerrel,fizetéssel,esetleg ellenséges kollégák.

2012. nov. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ahogy Hofi mondta a politikusokról: "Tudod miért lopnak ezek? Hagyomány tiszteletből." :)


Amúgy nagyon sok oka lehet annak, hogy valaki lophat, de tény, hogy a szocializáltság nagy szerepet játszik abban, hogy ki teszi meg és ki nem.

Nézd csak meg egyes népcsoportokat, akik kevésbé szocializáltak (nem cigányozok). Nagyon nagy arányban követnek el ilyen jellegű bűncselekményt, mindenféle bűntudat nélkül, már, már természetesnek tekintve a szükségleteik ilyen formában történő fedezését. Mindegy, hogy rászorul-e, vagy nem, ha kell neki így szerzi meg és kész.


Vannak alkalom szülte tolvajok is, akik akár rendesen is lehettek szocializálva, de a pillanat adta alkalomkor "elgyengültek", és elemeltek valamit, amit egyébként nem terveztek megtenni.


Vannak akik egyfajta adrenalin junkie-k, és csak maga a lopás izgalma hajtja, az a "sikerélmény", hogy meg tudja tenni.


Például a szalámitolvaj bakáts biztos nem volt rászorulva, egyszerűen csak élvezte a vén kötsög, hogy ingyen zabálhatja a pick szalámit, holott meg is vehetné.


Aztán ott vannak a drogos hulladékok is akik így fedezik a cuccra valót, és egyszerűen meg KELL szerezniük rá bármi áron.


Annak idején dolgoztam egy műszaki áruházban biztonsági őrként, tudnék mesélni érdekes történeteket.

2012. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!