Nem értem! (? )

Figyelt kérdés

Van egy srác, akit a barátomnak vallok, mert sokszor áll mellettem, segít, ha mély depresszióba esek, együtt nevetünk. Általában nagyon kedves, segítőkész, nagyon szép beszélgetéseink vannak, neki elmondhatom a problémáit. De, ha rossz napja van igazán közömbös és elviselhetetlenül undok. Tolerálom, teljesen megértem, de néha szeretném neki megmondani, hogy mit is gondolok erről a szokásáról.

Szerintetek mit tegyek? Nem igazán értem ezt a viselkedését, persze lehetnek problémái családban, magánéletében, de annyira hullámzó szokásai vannak... gyakran kibírhatatlan! Nem értem mit tehetnék...

:(

11/L



2012. nov. 30. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor mond neki, mikor épp normális és beszéljétek meg.
2012. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11 évesen elképzelhetetlennek tartom, hogy depresszióba ess. Ha a barátod is 11 éves, akkor nem tudok rá mit mondani, gyerekek vagytok. Ha kibírhatatlan, akkor mondd meg neki. Egy barát őszintén megbeszéli a dolgokat.
2012. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A depresszió tényleg kicsit túlzás: bánatos.


Jó, akkor egy nap meg próbálok beszélni vele, csak különös, mert nincs bennem annyi bátorság, hogy belé kössek, nem tudom, kicsit tekintélyt parancsoló a jelleme.


Barátomnak "vallom". Néha-néha. Nem tudom. kicsit összezavarodtam...


Tehát: beszéljem meg vele a viselkedését. Oké, köszönöm. Ha jön még tanács megfogadom. :)

2012. nov. 30. 21:09
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem gondolom olyan embernek, aki megsértődne, ha elmondanám a véleményem, de én néha igazságtalannak tartanám, ha épp gondjai vannak otthon (mittudomén: kirakják a szülei az utcára) és én még pluszba belé kötök, mert bántja a szememet az apró (na, jó szerintem nagy) hibái... Nem bántódna, csak én tartanám igazságtalannak a saját véleményemet...
2012. nov. 30. 21:12
 5/6 foszfor ***** válasza:
Azért szerintem beszéljétek meg. Ha a barátodnak tartod, meg kell beszélni a dolgokat. Hisz jó ha az emberek megbeszélik a dolgokat, így legalább megtudod hogy is álltok.
2012. dec. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Meg próbálok beszélni vele... :)
2012. dec. 2. 12:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!