Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nálatok otthon közösen döntötö...

Nálatok otthon közösen döntötök vagy a férfi mondja ki a végszót?

Figyelt kérdés
Most olvastam valamelyik kérdésnél,hogy a férfi a családfő neki nagyobb arcnak kell lennie..valaki bele is kötött a kérdezőbe,hogy ez régimódi. Szerintem is. Nálatok mi a helyzet?
2012. dec. 2. 21:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Általában közösen döntünk. De ha valamihez ő jobban ért, akkor övé a döntő szó. De ez fordítva is igaz.
2012. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyenrangú felek vannak és az volna jó, ha a döntés egy beszélgetés után közösen alakulna ki.
2012. dec. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Közösen döntünk mindig, de van, hogy átpasszolom neki a döntést, ha nekem úgyis mindegy valami.


Egyébként ez a régimódi szöveg kiakaszt, nem minden rossz ám, ami régóta működik. Nem kell állandóan a divat után vonulni, mint valami birka.

2012. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%

Ez nem régimódi, ez a normális. A férfi az , aki kvázi tartja a hátát a családért, a családfenntartó.

Ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy semmibe veszi a partnerét. Közösen hoznak döntéseket, de a férfi az, aki "erejénél" fogva megvalósítja. A régimódi pedig nem feltétlenül rossz. A házasság intézménye is régimódi ha úgy vesszük, mégsem kérdőjelezzük meg a fontosságát..

2012. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
45%

Csak halkan kérdezném mielött a sok feminista aktivista nekem esik: mégis miben?

Amiben ő az okos ő dönt, amiben én abban én.

Hogy kell ezt másképp csinálni?

2012. dec. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
ha neked az divat, ha egyenrangúság van ..oké.
2012. dec. 2. 21:39
 7/24 anonim válasza:
60%

Nálunk én "mondom ki a végszót". De ez elég furcsa megfogalmazás. Hiszen együtt élünk, egy család vagyunk. Viszont a férjem itthon van a kislányunkkal, én pedig dolgozom(pénzt keresek, hamár a "demagóg" megfogalmazásnál vagyunk)Tehát nagyobb kiadásoknál, beruházásoknál én döntök, hiszen én tudom mennyire engedhetjük meg magunknak.

Szerintem jobb a közös döntés abban az esetben, ha mindketten egyformán hozzájárulnak a családi kasszához.

Amennyiben más, anyagiaktól független pl. családi kérdésekről van szó, igen is közös döntést kell hozni. Nem véletlenül család a család. Szerintem.

2012. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyenrangúság egyen KÖTELESSÉGET is hordoz magában, csak szólok.

Nem illik mindig előhúzni a nő vagyok és egyenrangú kártyát, ha máskor meg ő próbál basáskodni vagy áthárítani a felelősséget, hogy "a te vagy a férfi, a te felelősséget, csináld meg!".

2012. dec. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Ez nem régimódi, ez a normális. A férfi az , aki kvázi tartja a hátát a családért, a családfenntartó.


ezt azért megkérdőjelezném..manapság inkább a nő tartja a hátát és nem a férfi. mindketten keresnek, a nő még a házi dolgokat is ellátja és jobban neveli a gyereket..akkor mégis ki a család fenntartó?:)


Ettől függetlenül ez nem azt jelenti, hogy semmibe veszi a partnerét. Közösen hoznak döntéseket, de a férfi az, aki "erejénél" fogva megvalósítja.


ezt nem értem.elmagyarázod?


A régimódi pedig nem feltétlenül rossz. A házasság intézménye is régimódi ha úgy vesszük, mégsem kérdőjelezzük meg a fontosságát..


érdekes, azért van egyre kevesebb házasság. pl. én sem fogok megházasodni.

2012. dec. 2. 21:42
 10/24 anonim ***** válasza:
34%
Nincs egyenjogúság. A mai nők sokkal több előnyt követelnek, mint amennyit a férjüknek megadnak. Sok házasságban inkább nő uralom van, Főleg, ha már gyerek is van.
2012. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!