Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az illem szerint az idősebb...

Az illem szerint az idősebb nyújt kezet a fiatalabbnak. (két férfi esetében, a rangot félretéve) Csak én nem értem ezt?

Figyelt kérdés

Én azt gondolnám, hogy az idősebbnek megadjuk a tiszteletet és fiatalabbként először nyújtunk kezet.

Mekkora illetlenség, ha az illem ellenére mégis a fiatalabb nyújt kezet?


2012. dec. 7. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez inkább olyan, hogy az idősebb azért nyújtja a kezét elsőnek, mert ezzel azt fejezi ki, hogy egyenlő félnek tekinti a másik embert. Ezért lehet kissé illetlen, ha a fiatalabb nyújt kezet.
2012. dec. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért így illendő, mert az idősebbnek van joga eldönteni, hogy akar-e testi kontaktot, akar-e "barátkozni" a fiatalabbal? Ő az, aki leereszkedik a fiatalabbhoz, vagy épp nem, ahogy kedve tartja. Nem ildomos kézfogásra kényszeríteni, mert lehet, hogy épp sosem jutna eszébe magától. Mert visszautasítani egy kézfogást még nagyobb illetlenség, tehát igenis rákényszerülne a kézfogásra.
2012. dec. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az idősebbnek, magasabb rangúnak a tisztsége eldönteni, hogy kezdeményezzen-e veled kontaktust, és milyent.


Ha formális szituációban vagy, akkor nagy illetlenség.

2012. dec. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 yuda ***** válasza:
100%

pl. egy munkahelyi kapcsolatban főleg, ha már ismered, egyáltalán nem törődünk mi ffi-ak azzal, ki a fiatalabb, ki az idősebb. Az úgy magától érhetődően jön, mert jó a kapcsolat.


Ezek az illemszabályok inkább akkor érvényesek, ha ismeretlenekről van szó.

Jó ismerősöknél, már meglevő kapcsolatnál senki nem törődik ezekkel a szabályokkal. A tisztelet már megvan, úgyhogy akinek előbb eszébe jut, vagy gyorsabb. :)


Főnöknek mondjuk akkor sem nyújtanék kezet, akár idősebb, akár fiatalabb. Főnök legyen csak főnök és kezdeményezzen ő. Ott vigyázni kell.

2012. dec. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, teljesen megértem ezeket a szempontokat is, sőt.
2012. dec. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!