Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok külföldön miért...

A magyarok külföldön miért szapulják egymást és tesznek keresztbe egymásnak?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom és sok helyen tapasztaltam hogy a magyarok között egy eléggé furcsa viselkedés alakúlt ki,mintha probálnák letagadni hogy magyarok.Vagy is nem tudom ezt megfogalmazni de elég furcsának tapasztalom a helyzetet a magyarok között.Dolgoztam egy helyen 1 hétig és eljöttem mert nem arra gondoltam mint ami és dolgoztak ott magyarok 3-an,a főnök szereti a magyarokat mert jól dolgoznak de a főnök.A lényeg hogy eljöttem onnan normális körlümények között mondtam fel és nem ajtót csapkodva,rendesen elvállva a főnöktől,erre ott panaszkodtak a magyarok hogy most vajon mit fognak gondolni a főnökök majf rólunk magyarokról.Semmi olyat nem tettem,mert az idő alatt rendesen végeztem a munkámat és meg voltak velem elégedve úgy érzem és helyt álltam,de valamiért még sem erre számítotam és nem így képzeltem el és eljöttem.
2012. dec. 11. 00:13
1 2
 1/13 anonim válasza:

Jól tetted amit tettél és ahogy tetted. Ez az ország ki van fordulva az empátiából, erkölcsösségből, mentalitásból és moralitásból. Ebben nevelkedünk és erre tanítanak. Mert itt a tudásoddal, észérvekkel, véleményeddel nem mész semmire. Azt hiszem ezzel elmondtam mindent. Persze ez az én véleményem. Ha számít a véleményem, akkor szerintem nem tettél semmi olyat ami ne lenne normális. Az ember keresi a helyét a világban. Te meg is fogod találni két okból is.

1. Országhatáron kívül vagy.

2. Mersz továbbállni, ha valami nem a te elképzelésed.


A 2. pont meg nem működik az 1. pont nélkül.

Az olyan magyarokat, mint akikkel ott találkoztál, azt itthon is figyelmen kívül hagytam. Van ilyenből sok, de tisztelet a kivételnek.

2012. dec. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

nem tudom mióta lehetsz külföldön, de magyarul beszélni már elég régóta elfelejthettél...


mi a kérdés lényegében?

2012. dec. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A magyarok nem csak külföldön csinálják ezt, hanem itthon is.
2012. dec. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
6 eve elek kulfoldon. Ebbol 3-at magyarok kozott dolgoztam. Ket kollega kivetelevel mindenki magyar volt. Menekultem, amikor lehetett. Most egy magyar kollegam sincs. Es sokkal jobb a legkor. Nincs pletya, askalodas, feltekenykedes, hatba tamadas. Sajnalom, hogy ilyennek ismertem meg a magyarokat itt. De ennel nagyobb baj, hogy a kulfoldi is ezt latja, ezt hiszi rolunk.
2012. dec. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sajnos, nekem is ilyen tapasztalataim vannak, nagyon szomorú ez... :-[


Én több évig éltem külföldön, a férjem a cégének a külföldi képviseletét vezette...

A helyi követségen és az országban dolgozó más cégek magyar dolgozói (és azok családtagjai) alkották a magyar kolóniát ebben az arab országban. A józan ész azt diktálta volna, hogy fogjunk össze, tartsunk össze abban a távoli országban, mégis folyamatosan ment a fúrás, mocskolódás!...


Ha szerveztünk egy összejövetelt, akkor ment a pletyka, mindig azt szidták, aki épp nem volt ott... Sokszor égnek állt a hajam, mi mindenbe képesek egyesek belekötni (pl.: másik hajszíne, ruhája, étkészlete, stb.)...

Én próbáltam magam távol tartani ezektől a pletykáktól, de akkor meg ebbe kötöttek bele...


Akikkel igazi, őszinte jó barátság alakult ki, azok a helyi arab ismerőseink, őrájuk tényleg számíthattunk, a barátságuk minden hátsó szándéktól mentes volt!...

Bevallom, ők is furcsállották, miért nincs a magyarok között jó viszony, csak csodálkoztak azon, amit ők is láttak, mert nyilvánvaló volt...


Hogy ez mitől van és miért, erre én sem tudok választ adni, de ez engem is nagyon elszomorít és szégyellem magam mások helyett is emiatt, hiába én nem vagyok ilyen... :-[[

2012. dec. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy undorító szokás, ami soha nem az értelmesebb és tehetségesebb emberekre jellemzőbb. A söpredéknek pedig csak a helyiek és az emigránsok szapulása maradt.
2012. dec. 11. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mert irigyek egymasra. Olyanok mint pl a kettes hozzaszolo. Nem egyszer ezen a site-on olvasom ha vki kiir egy kerdest es nem tetszik neki, hol van a helyesirasod, vagy a grammatikad, hulye a kerdezo, meg egyebek. vagy belokk egy tok hulye valaszt, aminek semmi koze a kerdeshez csak valaszoljon. Sok az unatkozo otthon is. Ha le lenne elegge terhelve az agya munkaval, nem lenne ideje hulyesegeket irkalni. Kulfoldon elek en is mar 11.5 eve es ugyszinten ezt tapasztaltam. Elso eveim alatt megtanultam par aranyszabalyt:

1. hallgatni arany (igy sosem lesz bantodasom, nem jelentenek fel, nem fenyegetnek meg etc)\

2. magyaroknak sose dolgozzak es keruljem oket. Igy mindig is helyieknek dolgoztam es sosem volt gondom az askalodasoktol.

Vad idegen helyiektol tobb szeretetet befogadst kaptam mint sajat itt elo rokonaimtol es honfitarsaimtol. Igazan egyetlen egy magyar baratnom van itt. az osszes tobbi csak futo ismerettseg es altalaban akkor keresnek ha kell vmi, de egyszer sem kerdezik h hogy vagyok. En mar feladtam... Ferjem helybeli es semmi koze a magyarokhoz. Az o csaladja rogton elfogadott, sosem kaptam meg toluk h betolakodo vagyok, vagy h kulfoldi vagyok. Nem azt neztek hogyan fozok, vagy mosogatok, hanem azt h a fiuk boldog velem, es megkoszontek h boldogga teszem a fiukat. Na ilyet egy magyar anyostol.... tisztelet a kivetelnek, de legtobbszor csak a kritikat kapod...

A mentalitassal van a baj, meg a kulturaval... Itt mindenki pozitiv, eli az eletet, nem valykal a masik sorsaban. Mig a magyarok meg otthon is nagyon sok a negativ ember, es ha a masiknak kicsivel tobb van akkor megfolytanak legszivesebben. Nem tudnak orulni masok oromenek... Sajnos ez van...

2012. dec. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam.

Bár én naponta 1 magyar boltban vásárolok itt külföldön és a tulaj meg a dolgozók is magyarok , nos ők rendesek.


Viszont magyarokkal nem szívesen dolgozok együtt ha lehet.Szórakozni, találkozni , összejövetelekre eljárok velük de együtt dolgozni , 1 munkahelyen kellemetlen lenne.

2012. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Mert a suttyó magyargyűlölők vándorolnak ki gyakran, kint meg együtt utálhatják egymást :D
2012. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor jó, mindenki happy :D téma lerendezve.
2012. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!