Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyarok külföldön miért...

A magyarok külföldön miért szapulják egymást és tesznek keresztbe egymásnak?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom és sok helyen tapasztaltam hogy a magyarok között egy eléggé furcsa viselkedés alakúlt ki,mintha probálnák letagadni hogy magyarok.Vagy is nem tudom ezt megfogalmazni de elég furcsának tapasztalom a helyzetet a magyarok között.Dolgoztam egy helyen 1 hétig és eljöttem mert nem arra gondoltam mint ami és dolgoztak ott magyarok 3-an,a főnök szereti a magyarokat mert jól dolgoznak de a főnök.A lényeg hogy eljöttem onnan normális körlümények között mondtam fel és nem ajtót csapkodva,rendesen elvállva a főnöktől,erre ott panaszkodtak a magyarok hogy most vajon mit fognak gondolni a főnökök majf rólunk magyarokról.Semmi olyat nem tettem,mert az idő alatt rendesen végeztem a munkámat és meg voltak velem elégedve úgy érzem és helyt álltam,de valamiért még sem erre számítotam és nem így képzeltem el és eljöttem.
2012. dec. 11. 00:13
1 2
 11/13 anonim válasza:

Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. A munkahelyemen négyen vagyunk magyarok, és a legnagyobb egyetértésben vagyunk, legjobb barátok lettünk az együtt töltött idő alatt, ha valakinek gondja van, akkor egymáshoz fordulunk. Nálunk a probléma inkább a horvátokkal van, 5-en vannak, de abból kettő sík hülye és folyton minket, magyarokat szekálnak. Egyszer voltak magyar vendégek a hotelben, akik otthagytak egy gyerekpólót. Erre az én drága horvát kolléganőm odaállt elém, és hozzám vágta a pólót, "Tessék, ezt a magyar vendégeid hagyták itt!". Undorító, rosszindulatú egy banda (legalábbis akikkel én találkoztam). Mindig fúrják a magyarokat. De mint már mondtam, nálunk magyaroknál viszont nagy az egyetértés, talán épp a horvát piszkálódók miatt.

20/L

2012. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

ma 12:44


Talán pont azért,de ha nem lenne ez hogy vannak horvátok akkor nem így lenne én úgy gondolom...akkor megtalálnátok egymást,vagy is te pl hiába lennél normális elöbb utóbb valami barom elkezdené a furkálódást.

2012. dec. 11. 12:54
 13/13 anonim válasza:

Mi Franciaországban egy városban lakunk 5 magyar. (Legalábbis ennyiről tudunk). Mindenki a másiknak kavarja a szart. Már rendőrségi ügyet is csinált az egyik leányzó ebből. Viszont korrekten elmeséltem az igazat, és a rendőrségen megkérdezték szeretnék e ellene zaklatás, s vádaskodás miatt feljelentést tenni. Természetesen nemet mondtam. Csak szerettem volna, hogy végre elfelejtsenek engem. A problémám viszont az, hogy a barátnőm (francia) ott dolgozik ahova ők beszoktak naponta ülni kávézni , vacsorázni. Már tényleg arra gondoltam, hogy össze akart velem jönni a leányzó, de én francia barátnőt választottam.


Mindannyian több éve élünk kint, 20-22 éves korban vagyunk.

Össze kéne tartanunk, de ahányan vagyunk annyian más felé. Mindenkinek más-más az ismerősei, barátai. Kissé szégyen.

2012. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!