Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy lány/nő nem tud főzni,...

Ha egy lány/nő nem tud főzni, hogy készíti el a saját kajáját, ha már nem otthon lakik a szüleivel?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom rosszul, vagy inkább rendel valamit.
2012. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Összejön egy szakács fiúval.
2012. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, én se tudtam mást kitalálni, mikor ez a kérdés felvetődött bennem, na de hát rengeteg lány van manapság, aki nem tud főzni semmit, ezek szerint mind rendeli a kajáját?
2012. dec. 17. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Vagy rendeli vagy tasakos, gyors ételeket csinál. Vagy esetleg hideget eszik. Csak tippelgetek, mert nem tudom elképzelni így az életemet.
2012. dec. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na vajon?

Ha lusta, és meg tudja fizetni, akkor rendel vagy kifőzdékben eszik vagy valami hasonló.

Ha elég vékony a pénztárcája és rákényszerül, vagy nyitott-kíváncsi típus, akkor meg nekiáll és megtanul főzni. Igen, az első próbálkozások gyakran elég idiótán sülnek el, de hát ez van... Aki kitartó, azt ilyesmi nem tántorítja el.

Ja és ugyanez a fiúknál.

Én sem tudtam főzni, amikor egyetem miatt más városba kerültem - a szüleim sosem küldtek kaját, szóval muszáj volt felcsapnom a szakácskönyvet, neten nézelődtem, aztán nekiálltam magam. Ugyanez a lakótársammal, aki meg fiú... Túl hamar felzabálja a szülei által küldött kaját, nem akar mindig hideget enni, szóval ott ácsorog a konyhában és pl. most is épp egy pörkölt felett bábáskodik.

2012. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mirelitt kaját is tud enni.
2012. dec. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát modjuk tökre meg kellene tanulnia főzni,ha normális párkapcsolatban,vagy házasságban szeretne élni egyszer.

Bocsi,ez nem a kérdésre volt a válasz,csak jótanács.

Én imádok főzni,szinte egyik hobbim :D

43F

2012. dec. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezen én is gondolkodtam, mert vannak ismerőseim, akik huszonnégy éves létükre úgy sütnek mondjuk süteményt, hogy elfelejtenek bele lisztet rakni. Ez csak egy példa, vagy van olyan - 30 éves -, aki még sosem főzött, mert otthon lakik, és eddig még nem volt rá szüksége. Én is itthon lakom, de ha csak tőlem függne az étkezés, akkor sem halnának éhen, és még jók is, amiket csinálok. (Ez nem öntömjénezés, hanem azok véleménye, akik már ettek belőle.)
2012. dec. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha rákényszerülnek, megtanulnak maguktól. Kísérletezgetnek, vagy recept alapján. Vagy ha megtehetik, rendelnek vagy étteremben esznek.

Én mindenesetre már tudok sütni-főzni, és imádok is.

2012. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Megtanulja. De miért csak lányoknál érdekes ez a kérdés?


Én speciel 14 éves korom óta nem lakom a szüleimmel. Gimi alatt a kollégiumi menzán ettem napi háromszor, utána egyetemi koliban vagy az egyetemi menzán, vagy gyrost a koli mellett, vagy zacskós instant tésztát, ami gyorsan megvan és kollégiumi körülmények között is elkészíthető (nincs ugye felszerelt konyhád, de még konyhaszekrényed sem, ahová pakolhatnál). Esetleg virslit, ilyesmiket.

Aztán albérletben már csináltam rántotta és hasonló jellegű dolgokat, komolyabbat nem is lehetett a főbérlő miatt. Amikor a párommal összeköltöztem, akkor tanultam meg főzni, teljesen magamtól. Itt az internet, egyszerű recepteket kell választani és oda kell figyelni, ennyi a trükk. Arányaiban nem volt több elrontott kajám akkor sem, amikor tanultam főzni, mint most. Akkor persze a gyakorlatlanság miatt rontottam el néha, most meg ha nem figyelek. Ez benne van a pakliban.

Őszintén nem bánom, hogy anyukám nem tanított meg főzni. Mit is tanított volna? A főzést alapvetően csak gyakorolni kell, azt meg bőven elég akkor, amikor tényleg muszáj főznöd. Különben értelmesebb dologgal is lehet tölteni az időt.

2012. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!