Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy lehet valaki felnőtt...

Hogy lehet valaki felnőtt létére ennyire neveletlen bunkó?

Figyelt kérdés

Apósomról lesz szó. Történt már több dolog is, de most már komolyan elegem lett belőle. Elmesélek több történetet is, de csak röviden.

1. Néha nálunk eszik. Diós tésztát csináltam, külön volt a tészta és a dió, a dióba volt kanál, erre ő belemarkol a dióba és úgy tett a tésztára.

2. Szintén nálunk vagyunk, esznek, én kiraktam neki az asztalra az ásványvizet meg egy poharat, erre ő felbontja a vizet és beleiszik az üvegbe.

3. Ha levest is eszünk, egy kicsi benne marad a tányérjába és ő kiissza a tányérból.

4. Ekkor robbant a bomba. Rakok ki az ételhez savanyúságot, gondoltam nem szedek nekik, mivel mindenki annyit rak magának amennyit akar. Raktam kistányért villával direkt a savanyúságnak, ő megkérdezi a fiát, hogy kér e belőle, párom mondta, hogy nem, erre apósom elkezd a savanyúságos üvegből enni. Rászóltam, hogy abból azért más is szeretett volna enni és még ő sértődött meg, még majdnem azt is mondta, hogy finnyás vagyok ,azért nem tetszik nekem. Nekem ez a viselkedés elég gáz, engem nem így neveltek. Mi a véleményetek ezekről a dolgokról?


2012. márc. 27. 22:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
40%

"engem nem így neveltek"


Őt meg igen. Ennek ellenére szerintem sem szép dolog, de egyiket sem nevezném kimondottan bunkóságnak.

2012. márc. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%
Az apám pont ugyanilyen undorító és mindig neki áll feljebb.Én tüntetően nem eszek abból,amiből ő és húzom a szám,amikor ocsmányul eszik az asztalnál.
2012. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos nem lehet neki szólni,mert ő tökéletes.2 voltam
2012. márc. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Egyedül a diós rész tűnik durvának, a többi sok helyen megszokott, engem nem háborítana fel.Legfeljebb az, hogy nem alkalmazkodik a ti szokásaitokhoz, ha nálatok van.A leves kiivása nálunk inkább elvárás, nem tartunk konyhamalacot.
2012. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Apósod biztos magában él ugye???

Mert pont úgy viselkedik mint aki egyedül él és nem baj ha beleiszik, beleeszik a kajába.

Elég illetlen dolog de "megnevelni" már nem igen lehet....

2012. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Hát a nevelés nem magától jön. Attól, hogy megnő a tested, nem leszel illedelmes...

Én szépen megkérném, hogy vegyen magának külön, vagy akkor úgy intézném, hogy én veszek ki neki, és akkor elkerülhetők az ilyenek.

2012. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Valoban megnevelni mar nem leeht, viszont megelozi azt igen, mivel aposodnak ez megrogzott szokasa. TEhat mindent keszen kap, a dios tesztat pl. te fogod osszekeverni, a savanyusagbol szinten 1 adagot teszel ele pl.

Erezz vele egyutt! Olyan nevelest kapott, kornyezetben elt, ahol ezt igy megszokta, ott ez termeszetes volt, s ekkor a fianal meg ezert raszolnak! Erted? Ebben a korban mar hasonlok, mint egy gyermek, tehat te tudod ugy elkerulni a kellemetlen helyzeteket, ami teged zavar, hogy nem adsz arra lehetoseget, hogy hasonloan viselkedjen. TEhat a teritesnel erre kell figyelned.

2012. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem te csak a szálkát keresed az apósodban hogy aztán elronthasd a fiával való viszonyát.
2012. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem szeretném elrontani a fiával a kapcsolatát, én békítettem ki a fiával, ugyanis 10 évig nem találkozott a fiával sem, mert anyósomtól elvált. Nekem csak ez a viselkedés nem tetszik, de ez van, lehet hogy én vagyok a rigolyás bocs, csak tudod én nem vagyok ehhez hozzászokva.
2012. márc. 27. 23:12
 10/24 anonim ***** válasza:
70%

Párom anyukája is ilyen. Leírok párat, csak hogy nevess egy jót, hogy nem csak neked kell jópofát vágni:


-Nem használ kést, kiszedi a köretet a tányérra, kanállal eszi, mellé fogja a húst a kezébe és harapja.

-A pörköltet is kanállal eszi.

-Böfög az asztalnál.

-Sosincs szalvéta.

-Mindig hatalmas adag rántott húst készít, ami egy nagy tálban van. Neki mindig a legalső szelet kell, amit persze kézzel túr ki.

-A savanyúságos/salátástálba is kézzel nyúl, abból rögtön a szájába teszi.

-Amikor jóllakott szed még egy adagot, hogy három falat után otthagyja, vagy csak vesz egy húst, félbetépi és visszateszi a másik darabot.

-Volt olyan, hogy kivett rántott húsokat, leette a bundát róla, majd a maradékot akarta rásózni másokra.


Nekem ez mind nagyon fura. Szedésnél sem várja meg senki, hogy mindenki szedjen és egyszerre kezdjék az evést. Sokáig úgy kellett szólnom ebédnél, hogy én kérek kést is. És persze nekem volt kínos...

2012. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!