Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért irigy olyan sok ember?...

Miért irigy olyan sok ember? Nem tudom felfogni, hogy, mikor egy ember sikereket ér el és sokan megszeretik, miért utálják meg ugyanakkor olyan sokan ok nélkül.

Figyelt kérdés

Igazából van egyelméletem, de kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok.

Az én elméletem annyi, hogy, mikor az ember látja, hogy a másik sikeres, vagy azt gondolja, hogy "Nagyon ügyes és példaértékű. Lehet, hogy erre én is képes vagyok." (ez az egészséges felfogás szerintem) vagy a rosszabbik esetben, amikor az ember alábecsüli saját képességeit, az a gondolat formálódik meg benne, hogy erre ő nem lenne képes, elkönyvel magában egy kudarcot és ez miatt a sikerest okolja.

Mi a ti véleményetek?



2013. jan. 6. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De primitív egy tulajdonság.
2013. jan. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

*egy elméletem

Minden véleményre kíváncsi vagyok, arra is, hogy mit gondoltok az én gondolatmenetemről. :)

2013. jan. 6. 12:34
 3/16 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva látom: egyszeri ember amikor lát valakit, aki sikeres, de úgy érzi, hogy igazságtalanul futtatják, és azt gondolja, hogy ennyire még ő is képes, csakhogy neki van annyi önkritikája, hogy nem áll ki ilyen csekély tehetséggel, nem érti, hogy a másik hogy lehet ennyire önkritika nélküli...


Pl Zámbó Krisztián, aki egyetlen dalt sem tudott nem hamisan elénekelni, elindult és nagyon sokáig eljutott egy énekversenyen.

2013. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én azokra az esetekre gondolok, amikor az ember kitartással és tehetséggel éri el a célját. Ezt is le kellett volna írnom.
2013. jan. 6. 15:41
 5/16 anonim ***** válasza:

Személyes kapcsolatokra vonatkoztatva: sztem az se mindegy, hogy a sikeres embert már sikeresként ismerte-e meg vki, és úgy lett a barátja, vagy a kapcsolat a sikeresség előtt született.

Mert ha sikeresként ismerte meg, az más tészta, eleve úgy áll hozzá, hogy X.Y. sikeres, én meg nem, és ebből kiindulva dönti el, szeretne-e így barátkozni vele vagy sem.

Ha viszont az illető később lesz sikeres, sztem sokkal nehezebb nem irigynek lenni, hiszen akkor úgy szerette/szokta meg őt az a barát, hogy egy szinten állnak, és ha az a szeretet nem volt elég erős, ott könnyen előjönnek a negatív érzések. Ha ordítóan nagy a különbség kettőjük között, akkor talán nem is csoda, hiszen a kisebbrendűségi érzés és a bizonyítási vágy sajnos a legtöbb emberben ott munkál.

2013. jan. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

4-esre

Értem, csak ez a legtöbb esetben szubjektív. Van persze néhány ritka kivétel, amikor senki nem vonhatja kétségbe a tehetséget és a szorgalmat és a gyanúja sem merül fel, hogy nem protekcióval, névvel, másokon taposva, hanem tényleg saját erőből érte el a célját. Ilyen pl. az olimpikonok. Őrájuk szerintem még soha senki nem utálkozott.


De pl. az ország legkeresettebb üvegékszer készítőjénél, amikor erőteljesen felmerült a plágium gyanúja, akkor joggal kell szembenéznie szerintem a megvetéssel...

2013. jan. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6-os: Abban, amit írtál igazad van, viszont van, hogy az emberek csak azért utálnak meg valakit, mert szép az alakja, vagy, mert sokan szeretik. Ezeknél a példáknál nem lehet csalni. Ha megdolgozol érte, szép lesz az alakod, ha kedves vagy az emberekhez, szeretni fognak.

5-ös: A te példád alapján megint arra a következtetésre jutottam, hogy azok az emberek irigyek, akik nem hisznek magukban.

Ha a sikeressé vált emberünk barátjának kissebbrendűségi érzése támad, dönthet úgy, hogy ő is sikeres akar lenni és tesz is ezért, vagy ottragad ennél az érzésnél és irigykedik a barátjára.

2013. jan. 6. 16:19
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves Előző, én NEM vagyok irigy senkire, szóval létezik ilyen ember. :)


Egy ideig én is mindenkire az voltam, aki nálam egy picivel is jobban élt.

( Ez az átlag magyar ember )


Aztán rájöttem, hogy az irigységgel saját magadnak ártasz.


wikipédia: ( A hét főbűn - 4. Az irigység ) :


,,Mások értékei láttán ébredt ellenséges indulat, mely önmagára nézve rossznak látja a másik lelki vagy anyagi javait. Gyümölcse a káröröm. Az irigység rejtettebb megnyilvánulásai: Az irigy ember nehezen viseli mások tudásban, tiszteletben, világi javakban vagy az életszentségben való gyarapodását; elhúzódik a szerencsés embertől, örül, ha az bajba jut; szívesen hallgat megszóló és rágalmazó beszédet; mások dicséretét kisebbíti, kedvetlenül és közönyösen beszél róluk, jó cselekedeteiket túlzott iróniával magasztalja, s ezzel eltorzítja; a másokat dicsérő beszédet kedvetlenül hallgatja, félbeszakítja, gúnyt űz belőle, vagyis akadályozza a tisztelet születését iránta; a jót elhallgatja, vagy félremagyarázza, a jó szándékot kétségbe vonja''


Tehát elkezdtem másképp gondolkodni, hogy: ,,Ha neki nem lenne, nekem több lenne'' alapelv nagyon-nagyon ritkán igaz, szinte csak a politikusoknál.


Szóval, Kedves válaszolvasó, és kérdező:


Te mire gondolsz ha meglátsz egy középkorú férfit, aki épp a világ legjobb márkájú vadonat új sportkocsijában épp a világ legjobb tabletjét nyomkodja, közben látni rajta, hogy jól érzi magát, boldog. Te mit gondolsz róla?


a) a szemét!!!!!!!!

b) ugyanmár, lehet, hogy ezt az egészet hitelre vette!!

c) biztos mások kizsákmányolásából lett gazdag

d) remélem egyszer én is ilyen boldog lehetek

e) bízok benne, hogy megdolgozott érte

f ) sz@rok rá, hogy kinek mije van


Helyes válasz nincs, csak még több egyéni.


Tehát, azért leszünk irigyek, mert mi, emberek nagyon különváltunk egymástól, és Nem tudunk örülni a másik sikerének.


Szerencsére én ma már tudok :))

2013. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Éppen ma olvastam egy kérdést, ami nem hagy békén.

A lényege, hogy egy 17 éves fiú, akinek a szülei gazdagok, a barátainak, akikkel sülve-főve együtt volt, nem merte megmondani, hogy ők gazdagok.

Csak egy alkalommal apja elment érte BMW-vel és a fiúknak leesett az álluk.

Ettől fogva gazdag sznobnak tartják a fiút, aki kétségbe van esve emiatt.


Ha tudtok valami tanácsot adni neki, akkor kérlek, segítsetek rajta, hogy vissza tudja szerezni a barátait.


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..

2013. jan. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Te mire gondolsz ha meglátsz egy középkorú férfit, aki épp a világ legjobb márkájú vadonat új sportkocsijában épp a világ legjobb tabletjét nyomkodja, közben látni rajta, hogy jól érzi magát, boldog. Te mit gondolsz róla?"


Semmit. Csak annyit, hogy vezetés közben inkább az utat figyelné.

2013. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!