Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A kéregetők mi alapján választ...

A kéregetők mi alapján választják meg, hogy kihez mennek koldulni?

Figyelt kérdés

A Lidl parkolójában végigkövettem egy óráig, hogy a koldusasszony kihez megy oda. És nem értem a logikát.


Akihez biztosan odament, azok a biciklivel érkezők voltak. Pedig gondolom nem a leggazdagabbak jönnek biciklivel bevásárolni a boltba.

A másik célcsoportja a kisgyerekesek voltak. Pedig szintén úgy gondolom, hogy ha valahol nincs felesleges pénz, az pont a kisgyereket nevelőknél áll fenn.


Viszont az egyedülálló, öltönyös férfiakhoz, meg a jólszituáltnak tűnő idős párokhoz (akiknél én alapból több pénzt sejtenék) nem ment oda.


2013. jan. 6. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

A kisgyerekesekhez biztos azért, mert aki szereti a gyerekeket az rossz ember nem lehet és sokkal empatikusabb, ergó könnyen megsajnálja és ad pénzt. A biciklisekhez meg biztos azért mert nehezebben menekülnek el, mert nem autóval vannak, védtelenebbek.

Ha koldus lennék öltönyöshöz biztos nem mennék oda, azok többségében a normális embereket is lesz.rják, nem hogy a koldusokat

2013. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Általános jelenség, hogy azok szoktak inkább jótékonykodni, akiknek egyébként is kevesebb van. Azok jobban átérzik a nehéz helyzetben lévőket.

Gondolom ezt a koldusok is tudják.

2013. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen, egyetértek az előzőekkel, én is igy gondolom. Az empatikusabbakat szokták kiszurni.

Én bébiszitterkedtem egy darabig, és amikor a babával sétálni mentünk, akkor odajött egy-egy koldus is.. bár én jól leoltottam őket, h "nem szégyelli magát, kisgyerekes anyukától pénzt kér??"

Tudom, hogy nekik nehéz megélni, de pl. a cigányok ill koldusok egy része megse próbálja, h normális életmódja legyen, és amikor azt nézem, h a cigányok segélyét vonják le minden fizetésünkkor, akkor már szó szerint orditani lenne kedvem vele hogy még odajön pénzt kérni.. Én naphosszat dolgozok, 10 órákat, plusz sokszor hétvégente is, erre ő meg csak kóvályog és kéreget.. na ez engem marhára ideegesit.

Ne haragudjatok, hogy ennyire eltértem a témától, de ez kikivánkozott belőlem, remélem nem baj :)

2013. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Hozzám mindig odajönnek. De nem csak koldulni, bármilyen problémája van valakinek, nekem kezdi el panaszolni, tőlem kér segítséget. Megkérdezik a véleményem a boltban, hogy milyen márkájú arckrémet vegyenek, meg milyen könyvet :D Vagy ha látják, hogy matatok egy polcon, akkor később letámadják ugyanazt a polcot.


Szőke, fiatal lány vagyok nagy kék szemekkel, amink, tetkó, piercing nélkül, egyszerű ruhákkal és általában hatalmas mosollyal a képemen.


Az emberek meg szeretik a természetes dolgokat, mert nem érzik becsapva, fenyegetve magukat. A mosolyt bizonyára úgy értelmezik, hogy jó a kedvem, ezért biztos szívesen foglalkozom velük. Talán gondterheltnek sem tűnök a ruganyos, hosszú lépteim miatt, ezért úgy gondolják, nincsenek anyagi problémáim.


A vicc az egészben, hogy amúgy utálom az embereket. És mégis mindig kiszúrnak maguknak... Abszolút nem tudom átérezni a fájdalmukat, és soha nem is akartam foglalkozni a bajaikkal. Aztán lehet, hogy én arra születtem, hogy boldoggá tegyem őket, csak még nem tudok róla :D

2013. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Engem is mindig kiválasztanak. A jósoló cigány asszony, a kolduló nő, férfi. Szófosó öregasszony a buszon, vonaton.

Nem mosolygok úgy magamban, néha csak bambulok.

Mégis mindig megtalálnak. Nem látszom pénzesnek sem.

Olyan nehezen tudom lerázni őket. Szövegük van, néha bedőlök

szívszaggató történetüknek. Naívság, és a hülyeség között pedig csak egy hajszálnyi a különbség.

Akinek soha, semmilyen körülmények között nem adok, akin érzem az alkohol szagát.

2013. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 legion ***** válasza:
100%
Engem régebben,amikor még 18 évesen is kölyökképem volt,akkor talált meg minden alja kéregető.Most már az Örsön van egy velem egykorú cigány kéregető,őt akarom jól megszivatni,de direkt nem kér tőlem soha.Érzik ezek,mint az állatok,hogy kire érdemes lecsapni.Miért adtok nekik?Mi megkeressük,ők elkérik?
2013. jún. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!