Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az fehér amerikaiak milyen...

Az fehér amerikaiak milyen mentalitású emberek mondjuk csak úgy vagy világszínvonalon? (Főleg ottaniak véleményét várom)

Figyelt kérdés

Az eleve ott született emberek viselkedésére vagyok kíváncsi, tehát nem azokra akik később vándoroltak be.


Miben különlegesek?Összetartóak?

Kedvesek?


Írhatjátok régiók szerint is.


Köszi!


2009. aug. 28. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

1. Először is a magyarokhoz képest sokkal becsületesebbek és nagyon munkaszeretők. Ők egy munkahelyre azért mennek, egy munkát azért vállalnak el, hogy dolgozzanak, hogy kiérdemeljék a munkáltató vagy a megrendelő elismerését, nem azért, hogy átvágják, becsapják vagy sumákoljanak.

2. Sokkal inkább a tényleges teljesítmény alapján mérik az embereket, nem annyira rokoni, haveri alapon osztják el a pozíciókat, a javakat.

3. A vallási értékek még nem vesztek ki annyira, mint Magyarországon. Az elnök is rendszeresen hivatkozik Istenre. Ugyanakkor ott az összes egyház magánvállalkozás, az állam nem csak hogy nem tömi őket pénzzel, de még közvetetten is tilos őket támogatni.

4. Erős a civil szektor, az emberek maguk tartják el az egyházukat, de szinte mindenki tagja többféle klubnak, egyesületnek is, és nem azért, hogy lenyúljon onnan valamit, hanem ő fizet be.

5. Az átlag amerikai rendkívül tudatlan a világ dolgait illetően, európai értelemben vett általános műveltsége nincs. Mindenki csak a közvetlen megélhetésével, a munkájával, a szakmájával foglalkozik.

6. Ugyanakkor az amerikaiak rendkívül nyitottak az új dolgok, emberek, eljárások iránt, rendkívül magas fokú az innováció, az összes új tudományos eredmény gyakorlatilag Amerikában jön létre.

7. A magyaroknál kevésbé intenziv az érzelmi életük, sokkal kevesebbet beszélgetnek családon belül és kívül is, mint a magyarok.

8. Nagyon ráálltak a fogyasztásra. Amerikában minden egy szolgáltatás, tán még a levegővétel is.

9. Sokkal kevésbé központosítják a jövedelmeket, mint nálunk. Itt ugy 25 % az áfa, miközben ez a hatalmas világbirodalom megél 5 % körüli áfából (államonként kicsit változó), és a benzin is feleannyiba kerül, mint nálunk, mert nincsenek rajta hatalmas adók.

10. Ez előzőért cserébe viszont jellemző az öngondoskodás, nincs kötelező állami nyugdíj, meg egészségbiztosítási rendszer, nincs állami opera, rádió, tv, vasút, meg mindenféle lóf*asz, ami nálunk falja a pénzt.


Folytathatnám még, de ez már ad egy valós képet. És persze az egyes pontok összefüggenek, egyik a másokból következik.

2009. aug. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hűű Köszi nagyon.

Valahogy így képzeltem el az USA-t.

HÁt igen 1000x-szer jobb hely mint ez a fos Magyarország.:(

Remélem egyszer én is kijutok oda, mert nagyon sok dolog érdekel: műszaki cikkek, pop zene, rapp zene stb. stb.


Még írjatok lécci.

2009. aug. 28. 15:31
 3/10 anonim ***** válasza:
nem annyira udvariasak (pl simán ásítanak úgy, hogy nem teszik oda a kezüket, a nőket nem engedik előre az ajtóban, tehát ez nem az egyén bunkósága, csak náluk ez így szokás...ja, és általában nem tudnak olyan kultúráltan enni:D)
2009. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, ne használj már ilyen kifejezéseket, hogy "fos Magyarország", jó? Itt élsz, ne legyél már ekkora bunkó paraszt...:S Nah az ilyenek miatt van ekkora gond, csak a rosszat látja mindenben, nem tenne semmit, csak szid.
2009. aug. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de kis országunkra mit lehetne akkor mondani?

ENnyi rosszindulatú embert, ilyen álszent kormányt, ennyi hazugságot melyik országban tudsz még mutatni nekem?


Büszke vagyok Mátyásra meg azokra akik tettek a hazáért, de a mai Magyarország már nulla.

2009. aug. 29. 01:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja meg még annyit, hogy szerinted mit lehetne kezdeni a csomó rosszindulatú emberrel vagy hazug politikussal?
2009. aug. 29. 01:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt élsz, nem igaz, hogy csak a rosszat látod benne, mert akkor nagyon szemellenzős vagy! Öhm.. ne haragudj, de már eleve tehetsz annyit, hogy Te nem tartozol a "csomó rosszindulató" ember közé, de aki fosozza a hazáját, az nem hinném, hogy egy kedves, jóindulatú ember lenne.
2009. aug. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rosszindulatú ember!

Soha életembe nem tettem keresztbe senkinek vagy nem szóltam be semmit ok nélkül.


De, most szerinted Magyarországon nincsenek problémák/ problémás emberek?

2009. aug. 29. 12:30
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Te komolyan az USA-t és Magyarországot hasonlítod össze és azt hiszed mert másik ország akkor már minden jobb ott? Ha ott élnél, meglepődnél. Sem Mo. sem az USA nem teljesen jó vagy teljesen rossz, de az olyan mentalitás miatt amit te itt mutatsz nevezhetik EZT az országot rossznak. Szerintem ezt cselekedd:


NE élj Magyarországon, az ingyenes szolgáltatásain, ne itt iskoláztasd magad és ne az itteniek elől vegyél el értékes iskolai -és munkahelyeket. Menj ki külföldre és élj ott és akkor meg fogod látni hogy semmi sem fenékig tejfel.

Az utóbbi időben iszonyatosan elharapózott az a nézet hogy itt minden szar, és hogy majd amint lehet elhúz külföldre... azt persze elfelejti hogy itt tanult, ebből az országból élt és ennek a "fos" Magyarországnak köszönheti hogy egyáltalán világon van a szánalmas segge.

Már lassan nem is Magyarország ez hanem Külföldi munkaerőpiac. Na azért vannak még magyarok akik büszkék is rá és nem hagyják akkor sem cserben az országot ha nehéz helyzetben van. Talán ha több magyar állna a sarkára és lépne fel a korrupció ellen, akkor az ország is élhetőbb lenne. Nem menekülni kell hanem kiállni a hazádért.

2009. szept. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
1 fecske nyarat tud csinálni szerinted?
2009. szept. 11. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!