Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak engem nem zavar ha más...

Csak engem nem zavar ha más nem ír helyesen?

Figyelt kérdés
pl: Gyik en is mindig sírnak, hogy a kérdező nem tud írni de én észre sem veszem hogy el van írva. Másokba nem szoktam hibát keresni....
2013. jan. 11. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos hibák amik tényleg nem súlyosak , mivel látszik hogy siet az illető vagy hasonló pl:vessző gondok...stb


De ha valaki a hülyét úgy írja hogy hüje hát az tényleg hülye.

2013. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Engem speciel nagyon tud zavarni.
2013. jan. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Igénytelen vagy! Ez látszik abból is, hogy te sem tudsz helyesen írni!

Kérdésedben is több hiba van! Valószínű, hogy ezért sem zavar a mások trehánysága.

2013. jan. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Néha zavar, pedig nem engem kéne!
2013. jan. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Engem nagyon zavar, de az is nagyon zavar, ha ezt szóvá teszem (illetve leírom) akkor én vagyok a bunkó, szemét.
2013. jan. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem zavaró, mert emiatt nem mindig egyértelmű, hogy ki mit akar közölni.

Talán ismered azt, hogy 'a királyt megölni nem kell félnetek jó lesz ha a többiek beleegyeznek én nem ellenzem'. Ha nem, akkor gondolt át, hogy ennek hány értelme lehet.


Szerintem a kultúráltság része, hogy ügyelsz a helyesírásra. Ez nem jelenti, hogy nem követhetsz el hibát, vagy hogy dactilusban kell írni sms-t, csak azt, hogy törekszel rá, hogy világosan fejezd ki magad írásban, hogy az olvasónak kellemesebb legyen olvasni a soraidat.


Ez ugyanaz, mint hogy nem szarsz a kertbe. Lebomlik a természetben, persze, de zavarhat másokat...

2013. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha valami pocsék helyesírású illetőről van szó, akinek kész kihívás kihámozni a mondandóját a kusza, egybeírt, helytelen szövegből, akkor az zavar, de nem teszem szóvá, nem az én dolgom, hogy megtanítsam írni. Nem válaszolok a kérdésre, ha nem értem emiatt, lapozok egyet és kész.


De ha apró félregépelésről vagy jelentéktelen hibáról van szó, akkor inkább az zavar, hogy a sok unatkozó, kötekedő ember szóvá teszi. Pedig bárki gépelhet félre.

Nagyon bosszantó, amikor egy kérdésre 5 válasz érkezik, ebből 3 a helyesírással kapcsolatos. Kit érdekel? Nem az volt a kérdés.

2013. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. zavar. Nyilván nem akkor, ha egy apró hibát vét, de ha a szöveget nem tudom értelmezni a hülye hibák miatt, az nagyon zavaró. Mert a helyesírási rendszert nem azért találták ki, hogy legyen miért piszkálni embereket, hanem azért, hogy legyen egy egységes írási mód, és könnyebb lehessen olvasni az írást (gondoljunk bele, hogyha mindenki úgy írna mindent, ahogy akarna, mekkora káosz lenne). Ez nem szőrszálhasogatás, csak néha baromi nehéz értelmezni és elolvasni egy olyan írást, ami hemzseg a hibáktól - és a vesszőhiba akármilyen pitiánernek tűnik, borzasztóan meg tudja nehezíteni az olvasást, értelmezést.

Ja meg a másik "kedvencem" az az, amikor mást az intelligenciájáról, tudásáról oktat ki valaki, de olyan helyesírással, hogy csodálkozom, hogy hogy ment át érettségin...

Meg egyébként is, nyelvében él a nemzet, és azért egy ember igényessége és intelligenciája igenis megállapítható abból, hogy akkor, amikor nem kötelezik arra, hogy helyesen írjon, hogy ír.

2013. jan. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem annyira zavaró,hogy ne tudjam értelmezni,akkor nem érdekel.
2013. jan. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!