Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők többsége miért úgy...

A nők többsége miért úgy mondja, hogy "Megyek pisilni", ahelyett, hogy megyek a WC-re/mosdóba, stb? Senkire nem tartozik, hogy miért mennek a WC-re. Szerintem undorító így mondani. Pláne ha felnőtt hölgyről van szó és férfi kollégának mondja.

Figyelt kérdés
2013. jan. 13. 13:46
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, fiú vagy lány vagy? A kérdés alapján inkább fiú lehetsz, mert a lányok nagyrésze azért érti, miért mondjuk ezt.

Habár én is csak család/barátok körében mondom hogy pisilni megyek, idegen helyen mindjárt jövök...volt olyan munkahelyem, ahol szinte csak pasik dolgoztak, na ott muszáj volt mondanom, mert noha nagyon arik voltak, de a nőkönpoénkodás állandó téma volt, ha mondom, hogy vécébe megyek, akkor "húú a csajok is tudnak kakilni" "nem, belőlük a manók hordják ki" "hányszor kakiltok naponta lányok" és hasonlók.

Ha "pisilni megyek" akkor erre alig reagáltak, szóval ez egyfajta védelmi technika, és a soviniszta cikizés ellen való.

2013. nov. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:

jesszusom! az ilyen kérdések miatt alakul ki sok emberben /csajban a "nem merek idegen helyen wcre menni/zavar ha hallatszódik a pisilés" probléma. annak ellenére h ez a világ legtermészetesebb dolga, mire elhinnénk ezt mi, csajok, olvas az ember egy ilyet, és rögtön előjön hogy sokaknak ez mekkora tabu. amugy a kérdésre válaszolva:


két ok miatt mondják igy a csajok:

1. ahogy az előttem szólók is mondták, nem akarjuk h azt higgyék h kakilni mentünk, mert az úgymond mégnagyobb tabu

2. én a "megyek pisilni"t nem csak otthon mondom, vagy közeli barátok előtt, hanem olyan embernek is akit kedvelek, vagy minimálisna is oldottnak érzem magam előtte. A megyek a mosdóba" valóban sokkal elegánsabb (wc-re-t én se szoktma használni) de azt hivatalos helyne, idegenek előtt mondom. Ha én a pisi szót merem valaki előtt használni a mosdó helyett, az annak a jele h kényelmesen érzem magam a környezetében.

2014. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!