Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ötven éves vagyok, és üzletekb...

Ötven éves vagyok, és üzletekben, gyorséttermekben huszonéves leányzók feszt letegeznek, miért?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim szerint 35-40-nek nézek ki, de egy 40 évest is mért tegez le egy húsz éves, akinek az anyja lehetne?
2013. jan. 20. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

"Feszt" letegeznek? Na te tuti nem 50 éves vagy! :)


Én 40 évesen szomorú lennék, ha egy 20 éves lemagázna.

2013. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
39%
Nem tudják az illemet :)
2013. jan. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert nem tudnak a mai fiatalok magázódni. Inkább ezt válaszolják. Hé te fater miben segíthetek?
2013. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Én csak 42 vagyok (bár mindenki szerint egy tizest letagadhatok), viszont engem meg mindenki magáz. Én pedig utálom a magázódást. Nem azért, mert nem tudok, hanem azért, mert teljesen feleslegesnek tartom.

Örülj neki, ha tegeznek szerintem, hisz ezek szerint nem gondolnak annyinak, amennyi vagy.

2013. jan. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

""Feszt" letegeznek? Na te tuti nem 50 éves vagy! :)

Kösssz.... Miért, szerinted egy ötvenesnek már hexaméterekben kellene beszélnie? :)

2013. jan. 20. 23:32
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
A feszt szót nálunk a tizenévesek használják Szabolcs megyében :D
2013. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan pesti vagyok, de itt is használják az idősebbek is, nem csak a tinik. sőt káromkodni is szoktunk, plusz még azt is mondjuk sztem, meg még sok ilyet. ez nem annyira kor, mint inkább beállítottság függő.

a 42 éves voltam

2013. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Én meg azt bírom, hogy ha csókolommal köszönök az a baj, ha jónapot kívánokkal, az a baj, ha sziával, akkor meg az baj.
2013. jan. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én még nem tudom hogy fogok ehhez viszonyulni, mert még nem vagyok annyi idős, de én azért tegezem az idősebbeket is mert aki fiatalos, jópofa, annak bóknak szánva beszélgetek vele úgy mert egy, közvetlenebb, kettő, úgy érezheti, hogy nem is olyan idős még, fiatalabbnak látszik a valós koránál és ez minden hiú ember gyengéje. Jól eshet nekik. Viszont ettől függetlenül megadom a tiszteletet. Akin viszont látom, hogy mogorva, azt ha kéri sem tegezem.
2013. jan. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gyorsétteremben én anyukámat is tegezik sokszor, pedig ő már majdnem 60éves... főleg McDonald'sban... sztem lehet, hogy pl. ott úgy tréningelik őket, Szia, mit adhatok?-szövegekkel... de ha vki Mekiben dolgozott, és máshogy van, nyugodtan szóljon!

Ja, és hát vannak azok az emberek, akikben egy csepp illemtudás sincsen, és mindenkivel úgy beszélnek, mintha a seggükből rántották volna ki őket.

2013. jan. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!