Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » KÉZFOGÁSt kinek kell kezdemény...

KÉZFOGÁSt kinek kell kezdeményeznie, ha egy huszonéves lány és egy ötven körüli, nagyon magas beosztású férfi találkoznak?

Figyelt kérdés
előre is köszi

2012. okt. 4. 18:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Mindig a nőnek.
2012. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%

Mindig a nőnek, ha felnőtt terepen találkoznak.

Ha privátin mutatják be és rokonszerű, vagy bizalmi kapsolatban álló bácsi neked, mondjuk egy osztálytársad apukája, és azt mondja, szia, én vagyok a Klári apukája, akkor ugye neki gyerek vagy, ő nyújt kezet.:)

2012. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Az is hülye aki lepontozta az elsőt, mivel ha egy férfi egy nővel kezet akar fogni, mindig a nőnek kell előre nyújtania. ;)
2012. okt. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Hát szerintem ez nem törvényszerű. Ha nem tudod, érdemes kicsit várni, rápillantani a kezére. Ha kapcsol, akkor már nyújtja is. De megelőzheted.

Egyébként egy igazgató, ha mondjuk bemégy hozzá, normális esetben feláll, eléd megy, köszön, kezet nyújt, behív. Ez nem etikett, de intelligens embereknél szokás.

2012. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
23%
Jaj, 4., honnét veszed ezt? Soha nem tanultál ezekről a szabályokról, ugye? Nagyon is udvariatlanság egy nő felé nyúlkálni. Nála van a kezdeményezés joga.
2012. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2012. okt. 4. 20:21
 7/16 yuda ***** válasza:
91%

Két lehetőség van.

1. Ha mint magán emberek találkoznak, egyenrangú partnerként, akkor a lány nyújtja.

2. Ha, -mint olvashatjuk- magas beosztása miatt hivatalból, akkor nem. Mondok példát. Munkafelvételre jelentkezik a lány- nem nyújthatja előre a kezét.

A beosztás különbözősége felülírja az egyenrangúság etikettjét.

2012. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%

Már miért lenne udvariatlanság nőnek kezet nyújtani?

AZ etikettől több a barátságos fogadás, senki nem fog megsértődni ezen! Én mindenhol ezt láttam, aki nem könyvből tanulta az illemet.

2012. okt. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

" Már miért lenne udvariatlanság nőnek kezet nyújtani? "


Az a logika mögötte, hogy - hacsak nem vagyunk az illetővel belsőséges kapcsolatban - egy nővel az engedélye nélkül nem létesítünk testi kontaktust. Mivel egy kinyújtott kezet nem elfogadni nagyon kemény sértés, ezért ha egy nő felé kezet nyújtunk, azzal egyszerűen kikényszerítünk egy olyan testi kontaktust, amire ő nem adott engedélyt, és lehet, hogy ellenére van, de a botrány elkerülése végett mégis kénytelen elfogadni.

Ha nincs ellenvetése a kézfogás ellen, akkor meg ő nyújtja a kezét - a lényeg, hogy nála van a döntés lehetősége, hogy hozzá akar-e érni az adott emberhez, vagy sem.


Tehát ez egy figyelmesség.

2012. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

"Már miért lenne udvariatlanság nőnek kezet nyújtani? "


Figyelj, ez nem egyéni mérlegelés kérdése. VAN egy KÉSZ szabályrendszer, hogy mikor kinek kell. A logika mögötte pedig az, amit már előttem leírtak.

2012. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!