Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azt mondják önsanyargató...

Azt mondják önsanyargató vagyok, pedig én boldog vagyok így ahogy élek, miért reagálják túl az emberek? 24/L

Figyelt kérdés

több szempontból is mondják ezt rám: első hogy aszexuális vagyok, nem élek szexuális életet mert nem kívánom. ezen kívül antialkoholista vagyok, soha nem iszom. nem használok sminket és ékszereket, nem dohányzom, nem eszek csípős vagy fűszeres ételeket, édességet is nagyon ritkán. soha nem nézek tévét/filmeket, a híreket is csak olvasom.


mindezt nem azért, mert hűde rossz dolognak tartom őket, hanem mert egyszerűen nem vágyom egyikre sem, úgy kellenek csak ezek a dolgok mint púp a hátamra.

de nem értem, ettől miért kell önsanyargatónak, különcnek, meg ilyeneknek titulálni az embert? senkinek sem ártottam vele soha és nem is fogok.



2013. jan. 22. 01:15
1 2
 11/17 TappancsMancs ***** válasza:

Ezek így együtt soknak tűnnek és nem is sorolnám őket azonos kategóriákba. Ami nem számít ebből az az hogy nem dohányzol, sőt ez inkább jó. Van ami ízlés kérdése mint a csípős étel. Más meg olyan hogy egy kicsit néha simán megfelelő lenne, mint pl néha inni egy kicsit, némi édesség és valamennyi ékszer. A smink az meg olyan hogy lehet a nélkül is de az se baj ha van egy kicsi, csak legyen ízléses. Tv nézés is, hát megértem mert erősen megkérdőjelezhető amiket adnak, de abból is lehetne ezt azt és időnként egy egy filmet is megnézni. A hírek az meg önmagában nagyon száraz dolog. A fűszeres étel pedig lehet ízletesen fűszeres már ha jól van elkészítve persze. Ebben az életkorban a szex mellőzése már nagyon feltűnő az tény.


Összességében ha életkedvtől kicsattanó és társaságkedvelő vagy és sok jó és közeli barátod van akkor ezek elsikkadnak mellette.

2013. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi de volt előjött olyan, hogy "ha ettől jól érzed magad".... Ezektől nem fogod magad jól érezni.
2013. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

az lemaradt, hogy mellette visszaeső heroinista vagy :D


egyébként sokkal többféle ember van, mint az a médiából lejön. ha belegondolsz indiában egész nap az erdőben meditáló jógi sem igen csinál semmit és jól elvan. és biztos nem érti, miért mondják rá, hogy önsanyargató :)


a dolgoknak a veleje az, hogy az átlag polgár valahogy megvan győződve róla, hogy úgy kell élni ahogy ő él. pedig igazából talán nincs is jól. mindenesetre ő legalább kipipálgatta amit KELL.

2013. jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Aha. És akkor mit csinálsz?!
2013. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
olvasok, programozok, sétálok és játszok a kutyámmal, rajzolok, énekelek, beszélgetek a barátaimmal. ezt csinálom.
2013. febr. 9. 23:06
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

és ezeket próbálgattad azért amúgy? egy csomó dolog olyan, hogy kicsit tanulni kell, más szóval szokás kérdése. ilyen a bor, az ásványvíz, az úszás, a szépirodalom, összetettebb zenék, lassú tempójú filmek stb. szóval amikor elkezded csinálni még nem lesz igazán jó. még nincsenek kiképeződve rá a megfelelő idegeid, nincsen annyi receptorod abba az irányba. aztán lépésről-lépésre szépen felépülnek azok a fizikai vagy pszichés izmok, amik majd már tudják mit kell reagálni, ha az a fajta inger ér. (a függőség is részben így alakul ki :) pl extra nikotin receptorok épülnek ki az idegsejtekben)


tehát az a dolog, hogy egy dologra nem vágysz még nem jelenti azt, hogy nem is vágyhatnál.


persze ha nem szeretnéd, hogy legyenek ilyen irányú vágyaid, ha elfogadható így az önképed, akkor fölösleges képezned magad más irányba. főleg mert végtelen irány van és mindenfelé úgy sem lehet. van ami úgy is kimarad és végtelen sok dolog maradhat ki, hogy még elég legyen.


szóval csak azért írom ezt, hogy ha egy nap eszedbe jutna, hogy kicsit megnézd mi van arra amerre még nem jártál, akkor ne azért ne lépj, mert azt gondolod, hogy neked az véglegesen elzárt terület.

2013. febr. 12. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, lassan 25 leszek és engem sem foglalkoztatnak nyíltan az általad felsorolt dolgok (szex, bulik, alkohol, erőszakos témájú dolgok, bármilyen divat /diktatúra/, stb). A legjobb ismerőseim tudják és a szűk rokonság is akik elfogadnak így, ahogy vagyok. (Megjegyzem engem is szóltak le számtalanszor a világnézetem és temperamentumom miatt -introvertált és elemző típus vagyok- de nem foglalkozom a negatív megjegyzésekkel)


Az ember másban is megtalálhatja önmagát (engem pl. az informatika, művészetek, zene, tudomány-technika, állatok-növények, utazás, sportok-szabadidős tevékenységek kötnek le), amíg nem árt vele másoknak (az nem indok hogy szúrja a másik szemét amit teszek), addig azt csinál az ember amit akar.



Egyébként ez a témakör erősen magánügyi jellegű, másoknak nincs semmi indokkal joga belszólni egy egyén viselkedésébe vagy életvitelébe.


--


Nyugodtan éld az életet ahogy tetszik. A rosszindulatú emberekkel meg ne törődj. :)

2013. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!