Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha barátaitok jönnek látogatób...

Ha barátaitok jönnek látogatóba, adtok üdvözlésképpen puszit egymásnak? És amikor elmennek, szintén?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem, puszit legfeljebb közeli családtagnak adunk, másokat kézfogással vagy szóban köszöntünk.


Minek kellene mindenkinek puszit adni?!?!?

2013. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen mi mindenkit akit meghívunk megpuszilunk,érkezés és búcsúzáskor is.
2013. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Fiú vagyok és a puszi csak lányoknak nőknek jár. Pasikat nem puszilgatok. Ha kevésbé közeli ismerős mondjuk anyukáb régi munkatársa az akkor kézfogás vagy csak köszönés a szitutól függően. De van anyukámnak olyan régi jó barátnője akit és is kiskoromtól ismerek, akinek puszi kapásból. A szituációtól függ, az ismeretségtől, életkortól és ilyenek. Régi osztálytársat ha megy a puszi pofira. Ha ugyanő hoz lány ismerőst és egykorúak vagyunk valószínűleg akkor is megy a puszi. Ha túl fiatal nem annyira. Ha idős kevésbé valószínű. Ismeretlennél se annyira. Valami ilyesféle főként ha barátibb és/vagy azonos korosztályú ismeretség.
2013. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
Fiú lány között puszi és lehet ölelés is vagy szia és szokás kérdése az egész.
2013. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Leginkább az alábbi köszönős szituáció érdekel: huszon- vagy harmincakárhány éves vagy, házas, és hozzátok jön látogatóba hasonló korú barát/barátnő, pár vagy házaspár:) Várok még válaszokat! köszi
2013. jan. 24. 18:15
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
5re Lehet puszi de nem feltétlenül. Puszival kedvesebb vagy amolyan bensőségesebb és fiatalosabb. Elhagyható. Nagyon rendszeres társaságoknál is valószínűleg lecsökkenhet. Túl nagy ügyet sem csinálnék belőle mert a szóbeli köszönés is elég. Valahogy úgy adódik szerintem több dologból együttesen. Igen ha: eddig is így volt, közelebbi barát/-nő, nem túl nagy a társaság. De én pl egy régi általános iskolai osztálytársnőt 10 után találkozva is puszi kapásból (F40).
2013. jan. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:

jav

10 év után...

2013. jan. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én sosem puszizkodom. csak a gyermekeimmel. még iskolás voltam, amikor megcsömörlöttem tőle:) És azóta is utálom, ezt a fajta üdvözlést.
2013. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!