Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a helyes viselkedés ha...

Milyen a helyes viselkedés ha Nazarénusok jönnek hozzánk látogatóba? Mi az amit egyáltalán nem szabad?

Figyelt kérdés
Kedvesem szülei jönnek hozzánk, de ö sem gyakorolta a vallást és már rég óta él külön tőlük így csak annyiban tudott segíteni h kirakodta a szekrényemből a nem oda való ruhákat és elmondott olyan alap dolgokat mint amit magamtól is megcsinálnék! köszönöm
2011. aug. 6. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Nem esznek húst, vagy olyan ételt, ami tartósítószert tartalmaz, ezért figyelj, hogy mivel kínálod őket!
2011. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

OFF

"kirakodta a szekrényemből a nem oda való ruhákat"...Ez komoly?? A szülei képesek lennének benézni a szekrényedbe,hogy milyen ruhákat hordasz?

Amúgy szerintem meg,ha ti nem vagytok nazarénusok,nincs is értelme úgy tenni,mintha azok lennétek,hacsaknem a szüleivel akarjátok elhitetni.

Persze az jó dolog,hogy fel akartok készülni és tiszteletben tartjátok a hitüket,de ezért nem szabad magatokat megtagadni. Az oké,ha olyan étellel készültök,amit ők is ehetnek,de pl. a ruhás dolog túlzás szerintem.

2011. aug. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves "OFF"

Nem áll szándékomba leülni velük imádkozni vagy kendőt tenni a hajamba sőt még a tv-t sem fogom levinni a pincébe, csak egyszerűen szeretném ha jól éreznék magukat nálunk a szülök is meg a gyerekek is! Kellemetlen dolgokat szeretném elkerülni, nem néznek be semmilyen szekrénybe, de térd fölé erő rövidnadrágban ők nem járnak és nem szeretném ha kellemetlenül éreznék magukat ez miatt! nem akarom magam megtagadni de ha úgy tervezzük h egy család leszünk akkor alkalmazkodni szeretnék a szokásaikhoz! a saját nagymamám pl nem szereti h van piercingem, ha hozzá megyek látogatóba kiveszem... ezzel nem magamat tagadom meg egyszerűen csak elfogadom h ő ilyen és nem bosszantom! párom szüleivel is kb ennyire gondoltam az alkalmazkodást...

2011. aug. 7. 21:25
 4/9 anonim válasza:
Első válaszoló! Mégis honnan veszed, hogy nem esznek húst? Én ilyenről sose hallottam...
2011. aug. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Bár nem tudom h minden nazarénusra ez vonatkozik-e de megkérdeztem őket h milyen ételeket készítsek (párom válogatós és nem tudtam h családi hagyomány-e vagy csak ő ilyen XD ) de azt mondták minden evők, így grillezni fogunk tetszett nekik :)
2011. aug. 9. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

"a tv-t sem fogom levinni a pincébe"


Pedig ez nem rossz ötlet. Mi is megszabadultunk a tv-től, azóta sokkal több időnk van beszélgetni és egyáltalán nem hiányzik. (Igaz azért számítógépen néha nézünk filmeket.)

2011. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Arról még én se hallottam hogy nem ennének húst! Sőt nagyon is esznek...

Az meg szerintem nagyon szép Tőled kedves kérdező, hogy ennyire szeretnél a kedvükbe járni! De nem igényel különösebb viselkedést! A szekrénybe sose néznének be, nem is értem hogy miért rakodta ki a ruháidat. De az biztos hogy ők erkölcsös ruhákba járnak, lehet hogy erre akart rávezetni a párod...

2011. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Veszti válasza:
100%

Ha nem indiszkrét kérdésem, hogy sikerült a találkozás?

Eleinte ment a kínos udvariasság mindkét oldalon, majd a gyerekek hamar feloldották a kezdeti feszültséget, és úgy búcsúztál el tőlük, hogy kár volt aggodalmaskodni. Én így gondolom.

A nazarénus étrendből csak a vér van örökre kihúzva. Van közöttünk vegetáriánus, diétás, és még sokféle, de az nem egyházhoz kötődik, hanem személyes döntés.

A TV - ti egy önálló család vagytok. Nem támogatják, de semmilyen joguk nincs beleszólni, és hiszem ez nem volt vitakérdés.

Ima- mi csak annyit szoktunk kérni, hogy arra a rövid időre csendesedjünk el. Elég, ha megtisztel minket a csenddel, ami szerintem nem nagy kérés.

Remélem pozitív kép alakult ki róluk, még akkor is ha a vallásunk sokak előtt csudabogár

2011. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, kíváncsi lennék, hogyan sikerült a találkozás. A nazarénusok nem olyan csudabogarak. Igen, a véres dolgokat tényleg nem eszik meg, de ez minden. Nem várják el, hogy kendőt tégy a fejedre, ezt csak a már megkeresztelt nők (és akik szeretnének megkeresztelkedni) teszik. Imádkoznod sem muszáj velük, de ők étkezés előtt-után hálát adnak. Remélem, jól kijössz velük.
2012. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!