Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért csak lányoknak adnak ki...

Miért csak lányoknak adnak ki sokszor albérletet a főbérlők?

Figyelt kérdés

Nem viccelek, tapasztaltam. A városba, ahova egyetemre járok kissé nehéz albérletet találni (bár hol nem...), de ha nézem a hirdetéseket, akkor értetlenül állok.

10 hirdetésből 7-8 vagy akár 9 lányoknak szól, lányokat keresnek, némelyik még ki is írja, hogy "fiúk kíméljenek". Mindezt úgy, hogy leírás alapján a főbérlő egy 35 éves 3 gyerekes anyuka akinek férje is van.


Ez csak egy példa.


Miért hiszi azt sok ember, hogy a lányok azok a megtestesült a szentek, a fiúk meg "biztos tönkretesznek mindent"?

Van nem is 1 olyan lány ismerősöm, aki ivászatban, bulizásban bármelyik fiút simán lekörözi.


Olvastam is olyan esetet, hogy volt olyan, hogy egy főbérlő kiadta a teljesen felújított mini garzonját egy 21 éves egyetemista lánynak. Erre a lány 2 hét alatt a felét összetörte, annyi bulit szervezett, a másik felét meg eladta valamilyen netes oldalon. És lelépett.....



Láttam egy hirdetést, elmentem, erre közli a főbérlő, hogy nembaj hogy nem iszok, nem cigizek, nem járok buliba, nekem, vagy más fiúnak nincs esélye kivenni az albit.

Erre kiadta egy olyan csajnak (személyesen ismerem), aki rengetegszer éjfélbe esik haza holt részegen, ráadásul erős dohányos. Jah és a főbérlők is ott laknak.



Csak én nem értem ezeket? Mi értelme van ilyen kritériumnak? Holott a lányokkal sokszor nehezebb kijönni, mint a fiúkkal.


2013. jan. 31. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, sokszor abban reménykednek, hogy az albérlő majd a szállásért cserébe nyújt nekik bizonyos szolgáltatásokat.


Meg a lányokat alapból megbízhatóbbnak tartják általában.

2013. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nyújt neki szolgáltatásokat? ugyan...sok főbérlő nő....
2013. jan. 31. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értem. Majd úgy is megtanulják...
2013. jan. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jól írja az első, sok főbérlő azt hiszi kaphat valamit. Én 4 albérletet hagyta ott emiatt.
2013. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Mert hiába az ellenpéldák, azért a lányok között nagyobb arányban találni olyat, aki ügyel a környezetére, mint a fiúk között.


Tipikus és nagyon vicces példa, amikor odaköltöztem a páromhoz. A lakótársa egyben a főbérlője is. Beszélgettünk a takarításról, mondtam hogy szerintem egy lakást minimum hetente ki kell takarítani. Az ő elve az, hogy elég kéthavonta, de olyankor ha nekiáll, akkor _nagyon_ alaposan megcsinálja.

...aztán egyszer jelen volt, amikor pont takarítottam. És elismerte, hogy nekem a heti átlag takarításom alaposabb, mint neki a kéthavonkénti nagytakarítása :D

2013. jan. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Én arra tippelek hogy azért mert a nő nem ver meg ha nem fizeti az albérletet és te követeled tőle.
2013. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!