Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Sorban állásnál ha megláttok...

Sorban állásnál ha megláttok egy ismerőst a sor végére álltok, vagy odamentek hozzá? Mit szóltok, amikor sorban álltok, és elöl valakihez odaáll még két ember, mondván, hogy ismerik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A sor végére állok, és legfeljebb ha akarunk beszélni, megvár, ha sietünk, akkor csak köszönünk egymásnak.


Nem örülök neki, pofátlanságnak tartom, ha ezért elém (és mások elé) állnak. Kivétel persze, ha együtt jöttek, csak a másik visszaszaladt még valamiért. Viszont időseket, kisgyerekes vagy esetleg terhes nőket magam elé engedek abban az esetben, ha:

1. én nem rohanok

2. nagyjából egyforma mennyiségben vásároltunk (vagy ő kevesebbet)

3. nem pakoltam még ki a kosárból/kocsiból a szalagra

4. ő áll közvetlenül mögöttem (ha kettővel mögöttem állna, és én előre engedném, akkor hátrébb "küldeném" a közvetlen mögöttem állót is, ezt pedig nem teszem meg, mert udvariatlanság vele szemben)

2013. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 rajcziz ***** válasza:
Köszönök neki, majd beállok a sor végére. Ha más nem így tesz, nem érdekel.
2013. febr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért mert ismerős áll a sorban még nem illik tolakodni. Ezt nem igazán értékelném, pedig nagyon figyelmes ember vagyok. Nagy bevásárlásnál számtalanszor előfordul, hogy magam elé engedek olyat, akinél csak néhány termék van. Szóval alapból segítőkész vagyok, de a pofátlanságot nem szeretem.
2013. febr. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Látom, mindenki rögtön bevásárlásra gondolt. Az alap szituáció, ami miatt ez eszembe jutott, nem ez volt. Egyetemista vagyok, és sorban álltunk az egyik tanár ajtaja előtt, hogy értékelje, milyen lett a vizsgánk. Ott volt, hogy valaki találkozott egy baráttal, és beállt mellé, ezzel persze hamarabb sorra is került. De gimnáziumban is sok ilyesmi volt, pl. amikor sorba álltunk az ebédlő előtt, és egy egész csapat odajött valakihez, mert mondjuk min abba az osztályba tartoztak. Én ettől hülyét kaptam...


A vásárlásos példa kicsit bonyolultabb, pont azért, amiket az első felsorolt: ott már befolyásolja az embert, hogy kipakolta-e az árut, meg bevásárlókocsival nem szoktak talán annyira furakodni az emberek, de én inkább ilyesmire gondolok. Ha nem iskolai környezetben képzelem el, akkor pl. egy bankban vagy a postán való sorban álláshoz tudnám hasonlítani, de valahogy az sem az igazi. Ez inkább iskolában jellemző.

2013. febr. 1. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én ált. odamegyek, köszönök, aztán visszaállok a sor végére. Bennem soha fel nem merült az, hogy jaj, akkor tolakodjak előre...
2013. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát egy csomóan megteszik.
2013. febr. 1. 23:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy ismered nem kell odamenni hozzá. Köszöntök messziről aztán ha van valami mondandótok elintézitek a sorbanállás után.
2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!