Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondolsz mikor az alábbi...

Mit gondolsz mikor az alábbi esetek közül látod/hallod valamelyiket?

Figyelt kérdés

1.Ha valaki kezet nyújt a másik pedig (szándékosan) nem fog vele kezet?

2.Ha valaki köszön valakinek az utcán, és a másik nem köszön vissza?


Mi a véleményed arról aki elutasítja a másikat?

Merthogy szerintem sokkal rosszabb helyzetben van az aki nem köszön vissza vagy nem nyújtja viszont a kezét.Legalább is én sokkal "gázabbnak" tartom azt ha nem köszönök vissza vagy nem nyújtok kezet.(Már mindkettő előfordult 1-1x,de persze csak azért mert elbambultam -szándékosan még sosem)

Természetesen ha harag áll fent a két illető között az más, én most csak arra gondolok mikor valaki felsőbbrendűnek érzi magát és amiatt nem köszön egy másik embernek.


2013. febr. 4. 22:07
 1/4 anonim válasza:
hát az 1.eset elég nagy bunkóság,és a 2.is,de mondjuk ez még lehet véletlen is
2013. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. nekem van olyan ismerősöm aki vallási okokból nem fog kezet másokkal. (nem tudom pontosan melyik vallás ez, de csak a férjét/feleségét érintheti meg az ember)

2. lehet szimplán figyelmetlenség. Én 'elbambuló' típus vagyok, sokszor a saját anyámat sem venném észre, ha szembe jön az utcán. Nem bunkósából csinálom, egyszerűen szétszórt és figyelmetlen vagyok. Próbálok rajta javítani de eddig,még nem sokat javult a dolog.


Ha velem csinálják ezt, akkor nem veszek róla tudomást.

2013. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amikor a diplomát adják át a levizsgázott diákoknak akkor azt fehér kesztyűben teszik. Ha szándékosan nem fog kezet valaki valakivel nemcsak vallás lehet az oka:politikusoknál is volt rá példa,illetve aki visszautasítja a kezet az valamiért orrol a másikra. Ismerjük a kézfogás történetét:"itt a kezem nem disznóláb" magyarul a felkínált kezet illett elfogadni anno: Az elutasításról való véleményem az:inkább szemtől-szembe fejezze ki valaki azt, nem becsül engem, mintha a hátam mögött beszélne össze-vissza.Nem szép dolog, de szerintem egyenes, nyílt jellemet takar a kifejezése,még akkor is ha nem illendő. Sajnos nagyot hallok,így nem tulajdonítok nagy jelentőséget a köszönésnek.Vidéken az egész falu köszön egymásnak,városban meg téged néznek meg,ha ezt teszed.
2013. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkét esetben mérges és csalódott lennék.

Mit veszt azzal az ember ha kinyitja a száját vagy kezet fog valakivel?Ha úgy gondolja hogy az elutasított ember nem éri meg az idejét akkor ne töltse vele.Nyilván ha konfliktus volt a két fél között akkor nem kell egymást fogdosni,de alaptalanul szerintem mindkét eset elítélendő.

2013. febr. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!