Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeznétek továbbra is az...

OlivO kérdése:

Tegeznétek továbbra is az ismerősötöket, ha az a főnökötök lett?

Figyelt kérdés
Vagy először magázzam és kérdezzem meg, hogy továbbra is tegezhetem? Nem sértő?

2013. febr. 7. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát..ha eddig a magánéletben tegezted, akkor beszélj vele mint ismerős az ismerőssel, tegezősen privátban, hogy mit gondol erről a helyzetről, biztos közös nevezőre tudtok jutni :)
2013. febr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, tegezném.

Ha az előléptetés annyira megváltoztatta, hogy már tegezni sem lehet, akkor inkább nem is akarnám.

2013. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 nagylzs ***** válasza:
100%
Függ attól is hogy milyen munkahelyről van szó! Ha mondjuk diplomata lett, és hivatalos rendezvényen találkoztok akkor nyilván magáznod kell, mert ez a protokol. De ha a TESCO-ban pénztárosból főpénztárossá léptetik elő, akkor mi a francnak?
2013. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
eddig is munkatársak voltunk, egy másik egység főnöke volt, most meg ő lett az első ember a cégnél, élet-halál ura.
2013. febr. 7. 12:53
 5/7 anonim ***** válasza:
igen
2013. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kettesben maradunk, csak rákérdeznék, ha már diri lett belőle, hogy amikor mások is jelen vannak, akkor mihez tartsam magam.


Azért mondom, mert nekem pl. középiskolai osztálytársamból mára már "esperes úr" meg "szentatyám" lett, amiket én viszont ki nem tudnék neki mondani. Ezért eléggé hülye szitu, ha pl. karácsony előtt viszek adományt, mások is jelen vannak, amikor beszélünk bármiről, és az is visszatetsző, hogy tegezem, no meg a keresztnevén szólítom. Ilyenkor leginkább kerülöm a megfogalmazásban akár a tegező viszonyt, akár a megszólítást, de így is hülye a szitu.


Beszéljétek meg, mert a többiek viszont nagyon gyorsan kiközösíthetnek maguk közül, ha éppen ez az ő szemükben visszatetsző, és akkortól kezdve meg neked lesz kényelmetlen.

2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én direkt egy barátomhoz mentem, hogy vegyen fel a csapatába. Több más eset is volt, hogy ismerőst kineveztek főnöknek. De ilyen kérdés még nem jutott eszembe. Fel se vetődött, hogy másképp is lehet, elvégre az ismeretségek nem szoktak visszafelé menni.

Ha ilyent vetne fel, visszakérdeznék, hogy te teljesen meghülyültél, vagy csak sokat ittál.

2013. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!