Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Ciki" lenne adni nekik...

"Ciki" lenne adni nekik valamit a segítségért?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy épp szakdogát írok, és ebben 2 könyvtárostól rengeteg segítséget kaptam, nagyon sok "a rendszer szerint nem is létező, kb. ilyen elzárolt" anyagokat szereztek nekem. Ezek nélkül nem is tudtam volna megcsinálni.

Elvileg ez nem szokás, mert az oké, hogy a konzulensnek itt nálunk szoktak adni egy üveg italt, de erről még nem hallottam, hogy modjuk a könyvtárosoknak adott volna bárki bármit is.

Persze mikor segítséget kaptam megköszöntem, de kevésnek érzem. Mit adhatnék nekik? Valami jelképeset szeretnék, nem nagy dolgot, de mégis. Vagy inkább hagyjam, furán jönne ki?


2013. febr. 8. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért jönne ki furán? Azért, mert könyvtáros, ugyan olyan ember, és biztos jól esik neki, ha kap valamit a segítségéért. Egy bonbont, vagy kávét, ha férfi egy üveg piát, stb.
2013. febr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy doboz bonbonnak nagyon fognak örülni.
2013. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán adhatsz. Én már tudom, hogy kiknek szeretnék valami jelképes ajándékkal köszönetet mondani miután lediplomáztam. Ez két fő a konzulenseimet leszámítva.

Szerintem szép dolog elismerni, hogyha valakinek sokat köszönhetsz és nekik is biztosan jól esne, ha ezt tudatosítanád bennük. Egy szál virág, vagy egy doboz finom bonbon bőven megteszi, úgyis a köszönetnyilvánítás a lényeg, nem az ajándék.

2013. febr. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a megerősítést, szerintem egy doboz bonbonnal nem lőhetek mellé.

Tényleg hálás vagyok nekik, mert volt, hogy helyben olvasható könyvet elhozhattam a hétvégére, vagy eltörölték a 100 forintos bírságaimat, mert pár nappal később vittem vissza könyvet:) Úgyhogy tényleg megérdemlik.

2013. febr. 8. 17:32
 5/5 TappancsMancs ***** válasza:

Pia mellé is lőhet ahhoz némi ismeret is kell.


Bonbon vagy csoki!


Kedves vagy!

2013. febr. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!