Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Felajánlottam egy nálam kb 25...

HReka87 kérdése:

Felajánlottam egy nálam kb 25 évvel idősebb férfinek, hogy tegezzen, mert engem zavart, hogy magáz. De ő nem mondta ki, hogy én is. Tegezhetem?

Figyelt kérdés
Nagyon örült neki, és nagyon köszönte, mert mondta, hogy ugyan ő az idősebb, de én vagyok a nő és ilyenkor nekem kell megengedni. Ő nem mondta ki, hogy én is tegezzem. Most akkor én is tegezhetem? Egy épületben lakunk, nincs alá- felé rendelt munkaviszony, meg semmi.

2013. febr. 15. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem ez nem zavarna.
2013. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát, visszategezhetem, nem baj, hogy ő nem mondta ki?
2013. febr. 15. 15:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha elfogadta,akkor az kölcsönösséget jelent.Bár én inkább azt mondtam volna neki,hogy tegeződjünk,mert ebben már benne van,hogy te is tegezni fogod.
2013. febr. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
No, de nem ezt mondtam... de, akkor most? Hogy köszönjek neki? Szia? Vagy marad a Jó napot? :/
2013. febr. 15. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Ne tegezd le, majd úgy is szól hogy tegezd.
2013. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Én futnék egy kört ezzel a féltegező viszonnyal.

Szerintem szólni fog, ha tegezzed.

2013. febr. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a nevedben a 87 a születési évedet jelenti, akkor legalább 25 éves vagy, ami már igencsak felnőttkor.

Szóval nem igazán illendő Téged egyoldalúan tegezni. Teljes joggal döntheted el, hogy felajánlod a tegeződést, és ez kölcsönösséget feltételez.


Más lenne a helyzet, ha gyerekkorod óta ismerne, és csak felnőttkorodban váltana át a magázásra.

2013. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szalaiga.bor válasza:
Ha "megköszönte", hogy te "megengedted", akkor az azt jelenti, hogy felnőtt nőnek tekint, és úgymond elfogad téged annak a félnek, aki meghatározhatja, hogy tegeződjetek. Ebből következően logikusan nem sértődhet meg, ha te is tegezed. Általánosságban a nő kezdeményezheti a tegeződést, nagy korkülönbség esetén pedig az idősebb fél. De a nagy korkülönbség relatív dolog, nyilván az úr még fiatalosnak érzi magát, és tetszik neki, ha egy fiatal hölgy nem öregpapának tekinti :-)
2013. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A nőnek joga kezdeményezni a tegeződést, a nem felülírja a kort, attól függetlenül, hogy pl. egy 80 éves férfinak egy 30 éves nő nem fogja felajánlani a kölcsönös tegeződést a gyakorlatban.

A Nálad 25 évvel idősebb férfi ismerősöd szerintem úgy gondolta, hogy Te is tegezd őt nyugodtan, és ez így helyes! Az egyoldalú tegezés, másnéven cselédpertu (ő tegez, Te magázod) ostoba, lekezelő viselkedés és minden esetben helytelen. Ha ezt várná el Tőled, ne fogadd el a saját érdekedben! Attól még, hogy fiatal vagy Te is érsz annyit, mint bárki más, ezt jól jegyezd meg! Attól még, hogy pl. munkahelyeken van egy hierarchia, ott sem várhatja el senki a másiktól, hogy magázzák, miközben ő tegez! Az idősekkel ugyanígy van, az a tény, hogy idősebb Nálad, nem teszi a másik személyt magasabb rendűvé, neki is illik udvariasan viselkedni az embertársával, és ha valakinek van kellő érzelmi intelligenciája, akkor belátja, hogy nem attól lesz ő "Valaki", hogy a másik embert egyoldalúan tegezi.

Tehát a cselédpertut soha ne fogadd el, ha valaki tegezni szeretne, vagy Te felajánlod neki a tegeződést, akkor mindenképpen tudasd vele, hogy kölcsönös tegeződést szeretnél. Ha ez netán nem tetszik az illetőnek, akkor pedig kerüld el!


35/N

2013. okt. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!