Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A tanító néninek felajánlhatom...

A tanító néninek felajánlhatom én is a tegeződést, vagy neki kell?

Figyelt kérdés

A kislányom most lett elsős, és nem tudom hogyan szokás. Az oviban mindenkit tegeztem, az idősebb óvó néniket is. Most furcsa, hogy a tanár néniket magázom. Az egyik tanítónő idősebb nálam, tehát őt magáznom illik. De a másik fiatalabb tőlem, és nehezemre esik magázni. Egyébként is jobban szeretem a tegeződést.

Szerintetek felajánlhatom én a tegeződést a fiatalabb tanárnőnek, vagy várjam meg míg ő mondja?


2009. szept. 11. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Meg kell várnod, amíg ő mondja. Nem kell mindenkivel orrba-szájba tegeződni.
2009. szept. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola már nem olyan, mint az óvoda, ott sokkal ritkább a tegeződés. Semmiképpen ne kezedeményezd a tegeződést, akkor se, ha fiatalabb a tanítónő, mert esetleg meg is haragudhat. Ez jóval távolságtartóbb viszony, mint a családias óvoda.
2009. szept. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretné, úgyis felajánlja, csak nem minden esetben előnyös. Anyukám tanítónő, és volt, aki visszaélt ezzel a tegeződéssel a szülők közül, és az igazgatóhoz szaladt, mert a gyereke a megérdemelt értékelést kapta csak, és nem jobbat.
2009. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyerek is nagyobb tisztelettel van a tanár iránt, haazt látja, hogy a szülei sem tegezik.

A kor meg mocskosul nem számít ám. Tiszteld nyugodtan és ne essen nehezedre magázni. Ő az, aki meg fogja egy csomó mindenre tanítani a gyermekedet, megérdemli a tiszteletet!

2009. szept. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Meg kell várni, amíg a pedagógus felajánlja. múgy a tegeződéshez, ki kell alakulnia egy barátságos, tisztelettudó ,jó viszonynak szerintem. Én is pedagógus vagyok, méghozzá oviban, de nem szeretek tegeződni, vannak rossz tapasztalataim. Ebben a helyzetben nem a szülőnek illik felajánlania a tegeződés lehetőségét.
2009. szept. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. szept. 11. 14:33
 7/10 anonim válasza:
52%
Én azon az elven vagyok hogy az idősebbnek kell felajánlania a tegeződést. (Addig a nála fiatalabb ne is tegezze le) Szóval szerintem ha téged zavar hogy magázódtok akkor egyszerűen kérdezd meg tőle hogy nem lenne-e neki is kényelmesebb ha tegeződnétek. Akkor is ugyanúgy ki tudjátok fejezni az egymás iránti tiszteletet.
2009. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az utolsóval egyetértek, majd esetleg később megkérdezem a tanárnőtől. De beszéltem azóta ismerős tanár nénivel, és ő is azt mondta, hogy szerinte jobb magázódni, neki az a tapasztalata. Majd meglátom...

Nem tudom egyébként ki pontozott le, nem én voltam!

2009. okt. 15. 12:23
 9/10 anonim válasza:
Ha fiatalabb az gyerekorvosod, akkor azt is letegezed? Illene tisztában lenni az illemmel.
2009. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, aki csak a kort veszi alapul!

A társadalmi szerepeknek igen komoly hatása van erre a témára is. Vagyis ha egy tanárról beszélünk, akkor nem pusztán a kor dönt.

Nekem volt olyan tanárom középiskolában, akivel iskolán kívül tegeződtünk, mert egy helyre jártunk sportolni, de az iskolában magázódtunk, mert ott a tanárom volt. Ezt a többiek is tudták (az osztálytársaim és a tanári kar is), és senkinek nem volt problémája vele.


A Te eseted némiképpen bonyolultabb is, mert nem csak azt kell figyelembe venned, hogy az adott személy milyen szerepet lát el a Te életedben, hanem azt is, hogy a gyereked életében ki ő! Lehet, hogy a legjobb barátnőd a gyereked tanára, és otthon még ők is tegeződnek, de az iskolában Te is magázod, hogy a gyereked is tudjon különbséget tenni!

Az iskolában nem a korát tiszteled ezzel, hanem azt a szerepet, amit magára vállalt.

2009. okt. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!