Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kell mondani egy gyereknek...

El kell mondani egy gyereknek minden esetben, hogy nem az apja a biológiai apa?

Figyelt kérdés

Ha eddig erre nem került sor, a gyerek már 14. Kevesen tudják (anya, apa, két nagyszülőpáros), mivel előtte is együtt voltunk, de míg egy ideig szüneteltünk voltak mások is az életünkben, ő ez alatt fogant, de ezt a nagyközönség nem tudja. Ha eddig nem lett elmondva, mert nem tudtuk hogyan akkor még célszerű megtenni? Kicsit bonyolítja a helyzetet, hogy 2 éve válásra került a sor, a volt férjem csak kéthetente tudja őket elvinni (van egy öccse), mivel elköltözött munka miatt. Jó a kapcsolata az apjával, de félek, hogy ez bekavarna. Mivel nincsenek sokat együtt, nem tudnák tisztázni.

A volt férjem azt szeretné ne mondjuk el.



2013. márc. 7. 09:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem el kell mondani, mert ha később kiderül, akkor az fájóbb.

Épp ezért kellett volna korábban és nem pont az amúgy is nehéz tinédzser évek alatt. Esetleg nem lehetne pszichológus segítségét is kérni?

2013. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem már el kellett volna, 14 évesen már "mini felnőtt" egy gyerek. Szakértők szerint 6-8 éves korban ideális, akkor még rácsodálkozik, ismételgeti, és beidegződik neki, hogy mi is a helyzet, és elfogadja. Később már azzal vádol(hat) hogy hazudtatok neki, átvertétek. Én is megkérdeznék egy pszichológust, hogy hogyan mondjuk el neki...
2013. márc. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
48%

Ennek a tisztázására sosincs megfelelő alkalom. Ha a volt férjed elfogadta a helyzetet, és a válás ellenére is sajátjaként bánik vele, akkor Ő az apja a gyereknek. Akkor is persze, ha ez biológiailag nem így van. Lehet feszegetni erkölcsileg a kérdést, de a hibát nem a gyerek követte el, mégis ő issza a levét ha kiderül. Ezért én azt tanácsolnám, hogy amíg nem muszáj, addig ne mondjátok el. Mit számít az igazság, ha eddig nem volt fontos?

Ne kavarjátok föl ebben a korban semmiképp.

2013. márc. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy ezen már túl kellett volna esnünk, de mindig találtunk kifogást (túl kicsi, meghalt egy közeli családtag, megromlott a házasságunk, elváltunk, aztán már el is repült ez a 14 év) Tudom, hogy most nincs jó korban, de később még inkább átvertnek érezheti magát. Ezért is nem tudom megtarthatjuk magunknak ezt a titkot. Kiderülni nem hiszem, hogy kiderülne.
2013. márc. 7. 10:11
 5/31 A kérdező kommentje:
A volt férjem elfogadta, szereti, ezzel valóban nincs gond. Tényleg csak azzal, hogy van e joga tudni, vagy "felesleges". Az apja szereti, ő is viszont és ez a lényeg.
2013. márc. 7. 10:14
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a biológiai apa sem tudja ezek szerint, hogy van egy 14 éves gyereke?
2013. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%
Felkavarnád az igazsággal a gyereked, az igazi apa valamint az egész családod életét. 14 évesen nem fogja megérteni a helyzetet. Persze ha később mondod el, becsapva fogja magát érezni teljesen jogosan, de ne gondold, hogy most nem. 1 év hazugság, vagy 25 nem mindegy? Ugyanúgy fáj, csak felnőtt fejjel hamarabb átlátja az ember a helyzetet, és nem fogja évekig rágni magát a történteken.
2013. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, amit #5-ben írsz, az a lényeg. Teljesen felesleges biológiai szintre süllyeszteni egy élettel teli lelki kapcsolatot- és az is nagyon fontos, hogy az apa sem akarja.
2013. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, szerintem evidens, hogy a gyereknek joga van ismerni a származásával kapcsolatos összes tényt, még a serdülő kora előtt... mert tudod, persze, az is egy kérdés, hogy "lelkileg hogy dolgozza fel" - bár saját tapasztalaton is alapuló meggyőződésem, hogy legnehezebb azt feldolgozni, hogy a szüleim, akik tőlem őszinteséget vártak és kaptak, folyamatosan hazudtak - de hát itt vannak olyan tök praktikus dolgok is, hogy mi van, ha a biológiai féltestvérével kerül szexuális kapcsolatba, mi van, ha nem tud arról, hogy milyen betegségekre hajlamos genetikailag, stb... tudod, nem véletlen, hogy ha egy orvoshoz mész, akkor először a családi anamnézist kérdezgeti, szülőknek, nagyszülőknek mi baja volt, esetleg miben haltak meg... persze 5 éves korban ezt még te mondod el, és te tudod a valóságot és el is mondod nyilván, de tizenöt évesen már önmaga jár orvoshoz pl... szóval szerintem, ha a gyerek nincs tisztában legkésőbb 14 évesen a saját valós genetikai örökségével, az szimpla gondozásunkra bízott kiskorú veszélyeztetése bűntett... ami, ha ebből baj lenne, akár egy balul végződött terhesség, akár egy félrediagnosztizált betegség formájában és bíróságra kerülne, akár meg is ítélnék...

(szóval egyébként ezért is vízválasztó a 14. év, mert onnantól ugye azzal szexel, akivel akar a magyar jog szerint)

2013. márc. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!