Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyesek miért, vagy mi alapján...

Egyesek miért, vagy mi alapján gondolják azt, hogy mindenkinek hozzájuk kell alkalmazkodnia?

Figyelt kérdés

Rengeteg ilyen példát láttam már, de egyszerűen nem értem.

Miért lesz valaki olyan, hogy azt hiszi, hogy mindenkinek csak hozzá kell alkalmazkodnia, de tőle ne várja el senki, hogy másokhoz alkalmazkodjon?


Egyik példa a barátnőm volt kollégiumi társa. 4-en voltak (2 szoba volt), ez nem is baj, de a szobatársa olyan volt, mint aki a kollégiumban is "otthon" van. Magasról tojt rá, hogy valaki éjjel pl 1-kor aludni akar, az "úri hölgy" becsörtetett, az összes villanyt felkapcsolta, hangoskodott stb. Vagy frissen felmosott szobába tiszta saras cipővel csak úgy be.

Amikor közölték vele, hogy legyen szíves visszafogni magát, akkor még ő volt a legjobban megsértődve, olyannyira, hogy el is költözött.



A másik példa a munkahelyemen volt. Ott egy kb 35-40-es férfi várta el mindenkitől, hogy akármi legyen, de legfőképpen hozzá alkalmazkodjanak, az ő időbeosztásához stb. Megjegyzem nem a főnök volt, hanem szimplán alkalmazott, mint mi, irodában.

Ha valami nem úgy történt, ahogy ő azt elképzelte, akkor iszonyat hisztit levágott, üvöltözött, és mondogatta, hogy "hogyan lehet ilyen idiótákkal együtt dolgozni".

Ha valami rendezvény volt, akkor mindent megmozgatott, hogy akkor legyen, amikor neki jó, de azt már magasról lesz*rta, hogy másnak nem volt jó.

Végül kirúgták, pont emiatt.



Rengeteg ilyen történetem van még, de érdekelne, hogy valaki MITŐL lesz ilyen?


Miért gondolja azt valaki, hogy alkalmazkodásnál "hozzám mindenki, de én senkihez sem alkalmazkodok" ?


Nektek van hasonló esetetek?


Miért ilyen valaki?



2013. márc. 15. 17:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem így kezdték. Azaz mindenki hozzájuk alkalmazkodott kezdettől fogva. Pontosabban a szüleik.
2013. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!