Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Cserediák kapcsolat, tudnátok...

Cserediák kapcsolat, tudnátok segíteni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy barátom megoldotta, hogy mehessek helyette cserediák kapcsolatra most nyáron Franciaországba. Szóval egy ottani családnál fogok lakni kb. másfél hétig júliusban.

Viszont az a gondom, hogy még életemben nem jártam ott, és bár a nyelvet beszélem többé kevésbé, de nem tudom, hogy ott a családban hogy fog menni. Plusz a kocsizással is gondom van, mert nem bírom a gyorsaságot.

Úgyhogy elsősorban olyanok válaszát várom, akik már voltak ilyen cserediák programon franciáknál.

Milyenek a franciák? Rendesek, és normálisan, lassan beszélnek ilyenkor? Akik eddig utaztak franciával, mi a véleményük, hogyan vezettek? És ugye nem lenézőek, ha mondjuk valamit elrontok beszéd közben? Mennyire figyelmesek, mennyire foglalkoznak a cserediákkal?

Minden érdekel igazából, de elsősorban légyszi ezekre a kérdésekre válaszoljatok! De bármi mást is írhattok, ami veletek történt akkor, mindenféle élményre és véleményre kíváncsi vagyok!


Légyszíves csak normálisan válaszoljatok! És bocsi, hogy ennyire hosszú lett, meg ilyen sok a kérdés, de tényleg fontos nekem, mert mint mondtam, még sosem voltam se Franciaországban, sem cserediák programon. Légyszi segítsetek!

Köszönöm előre is mindenkitől!!



2013. máj. 8. 18:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Könyörgöm, írjatok! :-P

Olvassátok el, és válaszoljatok légyszi! Igaz, hogy nyáron lesz, de nekem fontos lenne, ha leírnátok néhány emléket/véleményt! Köszönöm! 8-)

2013. máj. 11. 21:17
 2/4 anonim válasza:

Üdv!

Tavalyelőtt vettem részt hasonló cserediák-programban, én is (Hozzád hasonlóan) túlizgultam a dolgot, ugyanis az volt az első ilyen 'kalandom'. Szintén aggódtam a család miatt, mivel nem volt előzetes 'adatcsere', bemutatkozó e-mailek, stb., de hál'istennek, egy nagyon figyelmes, tiszta, rendes, jómódú családot fogtam ki. Amennyire akkor megismertem a franciákat, mondhatjuk, hogy egyáltalán nem veszik zokon, ha nem beszéled tökéletesen a nyelvüket, sőt, örülnek, ha egyáltalán próbálkozol! Ők is tudják, hogy (a haverkodás, szórakozás, ivászat, házibulik, stb. mellett [elvileg]) nyelvet gyakorolni mentél ki, tehát nem fognak felkoncolni, ha nem anyanyelvi szinten beszélsz franciául. :) Mivel én angolul kommunikáltam velük (olaszt tanulok, azzal meg sokra nem megyek náluk), nem tudom, mennyire beszélnek lassabban, ha Te is ott vagy velük, de gondolom, ha megkéred őket, toleránsak lesznek. Bár szerintem nem is kell kérni, hidd el, nagyon gyorsan meg fogjátok találni a közös hangot! :)


Vezetés... emberfüggő. Ahogy kis hazánkban is, vannak, akik óvatosabban vezetnek, és vannak vadállatok (itt döntő többség), de a francia közlekedés 'enyhén' színvonalasabbnak tűnt, mint a magyar... Utazásom során sofőrünk nem okozott balesetet, gondom egyáltalán nem volt a közlekedéssel.

Hogy mennyire figyelmesek? Hát, erre is csak azt tudom mondani; ahány ház, annyi szokás. Attól függ, milyen családot fogsz ki, bár szerintem nekik is érdekük, hogy Te jól érezd magad! Én speciel nagyon szerencsés voltam, a "partnerem" mindig aggódott, hogy jól érzem-e magam, ízlik-e a kaja, kényelmes-e a kanapé, minden apró részletre odafigyeltek. Mindig kérdezték, mit szeretnék enni-inni, kell-e valami a boltból, tényleg foglalkoztak velem. Amikor volt egy kis szabadidőnk, a 'vendégek' igényei szerint rendezték a programokat, hogy tényleg jól érezzük magunkat! Nem számítottam rá, hogy ennyire ügyelnek mindenre... pozitívan csalódtam!


Egyszóval, szerintem nem kéne ennyit aggódnod, ha lesz valami gondod, vagy nem tetszik valami, nyugodtan jelezd nekik! Nem fognak megsértődni, ha pl. nem akarsz csigát enni, vagy valami hasonló. ;)

Próbáld jól érezni magad! Nekem sikerült! Nagyon jó volt a társaság, jól összehangolódtunk (ahhoz képest, hogy rendkívül zárkózott vagyok, és elég nehezen barátkozom). Rövid életem egyik legjobb élménye volt a Franciaországban töltött egy hetem, remélem, neked is hasonlóképp tetszeni fog! :)


-Requiem

2013. máj. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hosszú és kimerítő válaszodat!!!!

Remélem, hogy nekem is olyan jól fog sikerülni, ahogy Neked, és nem lesz semmi gond!

De megpróbálok kevésbé "rágörcsölni", ahogy javasoltad!

Köszi még egyszer! :)

2013. máj. 14. 20:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valakinek még nincs ehhez kapcsolódó élménye? Nagyon érdekelnének azért még vélemények, élmények.
2013. máj. 18. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!