Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kávézó/beülős hellyel kapcsola...

Kávézó/beülős hellyel kapcsolatos kérdés. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
sziasztok. 15 éves vagyok és szeretnék kérdezni Tőletek. Ha elmegyünk egy kávézóba és kiülünk a teraszra, de nincs itallap, akkor a pincér hoz nekünk? Csak mert sokszor látom, h van aki bemegy a pulthoz és ott kér valamit...de most belvárosi helyekről beszélek, ahol sokan vannak. És ha csak odajön a pincér, h mit szeretnénk akkor itallap nélkül honnan fogom tudni, hogy mi a választék? Bocsi a kérdésekért csak nem járok ilyne helyekre, pedig olyan egyszerűnek tűnik..
2013. máj. 16. 13:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ilyenkor normális helyen eleve ital lappal megy oda a pincér. Csak úgy nem tudhatjátok hogy miből válogassatok! Ha nincs ital lap, akkor fel szokta sorolni milyen italokat lehet kérni.
2013. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
35%

Sokan tudják előre mit szoktak kérni, az alap italok minden helyen ugyanazok, ezért itallap nélkül is lehet rendelni mindenhol kávét/ásványvizet/kólát/sört, stb.

Én felszolgálóként pl viccesnek tartom hogy valaki 10 percig bújja az itallapot, majd rendel egy ásványvizet, mert ez ment volna fejből is.

2013. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Egyébként ha szeretnél itallapot akkor kérsz egyet és probléma megoldva, nem kell ezen görcsölni.
2013. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A felszolgáló nem azért van hogy a vendégen szórakozzon. Ha 10 percig nézem az itallapot akkor addig. Én sem foglak kinevetni mert a Tescoban odajössz hozzám hogy megkérdezd hol a kristálycukor, amikor ott állsz szinte mellette. :)
2013. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszi:) Én amúgy jegeskávéra, ír kávéra vagy ilyesmire gondoltam, ami nem biztos, hogy mindenhol van:) Meg pl. az érdekelne, hogy kávézóban egyáltalán szokás pultnál rendelni? Pl. ahol tudjátok bent vannak kiírva a dolgok. És akkor utána majd kihozzák nekem, ha leültem?
2013. máj. 16. 13:24
 6/24 anonim ***** válasza:

Én van hogy odamegyek a pulthoz, mert nem mindig érek rá megvárni hogy kijöjjön a pincér. Sokszor kollégákkal ugrunk be egy üdítőre munka előtt...

Szerintem nem ciki odamenni és rendelni, de olyankor szól a pultos, hogy üljetek le nyugodtan mindjárt kiviszik. Ha nem szól, akkor várd meg! :)

2013. máj. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:)) Én mindig attól félek, hogy ha csak úgy leülök valahova a teraszon, nem vesz észre a pincér, ahol rengetegen vannak, pl. külföldiek is. Tudom hülyeség..de akkor tényleg elég egyszerű. És akkor egy ilyen forgalmasabb helyen fizetésnél bemehetek a pulthoz is fizetni?
2013. máj. 16. 13:31
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

"A felszolgáló nem azért van hogy a vendégen szórakozzon."


Pedig vannak vicces szituk. :D Persze soha nem a vendég előtt mosolygunk hanem diszkréten.

És persze a vendég dolga ha 10 percig bújja az itallapot és én 3x kérdeztem meg mit kér mikor van rajta kívül 10 másik asztalom, mire kinyögi hogy egy ásványvizet, ami egy új vendégnél teljesen érthető hogy tájékozódik. De ha az arc minden nap ott lébecol és kívülről fújja az italokat akkor már kicsit vicces.

Vagy amikor feltették az ilyen okos kérdéseket hogy:

-A gombalabdák gombából van? (nem, labdából vazze :D)

-A kávét úgy főzitek? (neked sütjük..)

-A cápa az mi?

-mi a különbség a bodzás és az epres limonádé közt? (pont az.. :D)


És akkor ne mosolyodjak el?

2013. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem forgalmas helyen ne menj a pulthoz fizetni, mert a felszolgáló nem biztos hogy arcról megmondja hol ültél és mi van a számládon. Kérd a számlát az asztalhoz, mindenkinek egyszerűbb.
2013. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Digo: nem vágj fapofát. :)


Mosolyogni szabad! :D

Nekem a legutóbbi vicces sztorim, amikor az öreg bácsi az üzletben akart megborotválkozni... Ki volt téve vitrinbe az elektromos borotva, kérte vegyük megnézi. Jó, kivettük, forgatta, nézegette vagy 20 percig, majd megkérdezte, hogy kipróbálhatja-e? WTF?? :D :D

2013. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!