Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magyarországon honnan ered az...

Magyarországon honnan ered az a szokás, hogy esküvő után a nő -né lesz, és így is használja a nevét?

Figyelt kérdés
Romániából jöttem, nálunk ez így nem elterjedt, vagy felveszi a családnevet, és lesz Férficsaládnév Katika, vagy mindkettő (FFcs.név Lánykorinév Katika), ritkább esetben megmarad az eredeti neve. Ezt a nézést nálunkfele csak mamám falujában hallottam, ott vannak Pistánék. Itt meg volt olyan, hogy bemutatkozott valaki: Nagy Pistáné vagyok- OK, és akkor hogy hívnak??? És nem középkorú, hanem velem egyidős, huszonéves lány. Ilyen esetben mi van, ha meg akarom szólítani, akkor Pistánézzam le? Nem úgy lenne a logikus, hogy szokások ide vagy oda, bemutatkozásnál a saját keresztnevét is beszúrja valahová?
2013. máj. 20. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Átjöttél egy másik országba,ne gúnyold ki a hagyományait,nem intelligens dolog. Azt az asszonyt pedig Nagy Istvánnénak hívják,tökmindegy,hogy hány éves. Ez nem kortól függ. Maximum megkérdezed,hogy hogyan szólíthatod. Így udvarias. Ha megadod a tiszteletet,mások is meg fogják neked adni.
2013. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szó nem volt tiszteletlenségről, személyesen semmiképp, és kétlem, hogy a kérdésből is az sugározna. Megkérdeztem, hogy hogyan szeretné, hogy szólítsam, az intelligenciámmal nincs gond, ez nem is annak függvénye, szerintem.

És tartom magam a véleményemhez: a bemutatkozás többek közt azt a célt szolgálja, hogy megtudd, hogy hívják a másikat, hogyan szólíthatod a továbbiakban, akkor meg az lenne az ésszerű, ha ezt is közölné, nem kellene rögtön bemutatás után rákérdezni.

Mamám faluját azért említettem példaként, mert értem, hogy ott miért van ez a szokás, régimódiak, nem hogy középkorúak, de idősek már, ragaszkodnak a hagyományos szereposztáshoz. Viszont itt, a fővárosban, fiatal nőtől ez nekem nagyon fura. És még mindig nem értem, honnan jön, illetve mi van a hátterében, magát a mentalitást.

2013. máj. 20. 16:09
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha meg a Pistán akadtál fenn, válaszoló, az azért ebben a formában jelent meg, mert ő egy konkrét, létező néni abban a faluban, és bizony semmi István, hanem Pista:).
2013. máj. 20. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!