Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van értelme beriasztani a...

Van értelme beriasztani a házat éjszakára, ha otthon az ember?

Figyelt kérdés

Sokakat ismerek, akik mondjuk emeleten alszanak, és a földszintet riasztják éjszaka.

De minek, ha otthon az ember?

Csak felébred arra, hogy törik be az ablak nem? Vagy hogy felfeszítik az ajtót...

Utána meg lehet hívni a rendőrséget egyből.



2013. máj. 21. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb esetben NEM felfeszitik az ajtót vagy betörik az ablakot, hanem ennél finomabban nyitják ki a lakást/házat.
2013. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak annyira mély alvók, akik nem hallják meg, plusz lehetnek a betörők nagyon ügyesek is és bejuthatnak úgy, hogy nem csapnak zajt.


A rendőrségre meg itthon nem érdemes bízni bármit is, pláne a tulajdonod és az életed védelmét nem.

2013. máj. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fura. Pedig eddig amiről hallottam betörésről ott az volt, hogy betörték a wc ablakot, és ott másztak be, meg pajszerral felfeszítették a hátsó ajtót.
2013. máj. 21. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is bekapcsolom éjszakára a rendszert, bár nálam van kültéri védelem is...


"Fura. Pedig eddig amiről hallottam betörésről ott az volt, hogy betörték a wc ablakot, és ott másztak be, meg pajszerral felfeszítették a hátsó ajtót."


Én meg olyanokkal találkoztam, hogy átégették a műanyag bejárati ajtót, és a benne lévő kulccsal jutottak be. Más helyen kivágták nyáron a szúnyoghálót és a nyitva hagyott ablakon mentek be, de természetesen a bejárati ajtón távoztak az értékekkel, miközben a tulaj az emeletem aludt...

2013. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak, ennyi ideig tart bejutni egy ablakon:

[link]

És kb. ennyi hangja van:

http://www.youtube.com/watch?v=oUUJazUvaIs

A végén a kalapálást nem számítsd bele, mert ennek nem kellett óvatoskodnia!

2013. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
durva. lehet még egy kutya sem ébredne fel erre, ha egy emelettel feljebb van zárt ajtókkal... erre viszont értem már a riasztót.
2013. máj. 21. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt pedig egy kissrác mutatja meg, hogyan kell bejutni a bukóra nyitott ablakon:

http://www.youtube.com/watch?v=ZesllgSNXn0

2013. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Ha otthon alszunk azért kell, ha nem vagyunk meg azért kell beriasztani!

Egyáltalán nem biztos felébredünk, (nem is ajánlatos) tudják mikor van a mély alvás szint!

A szomszédasszony már kétszer úgy mentette meg értékeit, bekapcsolta a szirénát!

Rendőr érkezésig, már árkon bokron túl lettek volna!

2013. máj. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, a legmélyebb álmodból ébredve nem az a leghőbb vágyad, hogy 1 másodpercen belül egy pajszeros betörővel harcoljál. Gyakorlatilag úgy, hogy még ki se nyitottad a szemed.
2013. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Hozzám zártöréssel jöttek be,annak sincs hangja,a rendőr azt mondta, kb fél perc munkájába tellett. A riasztó azért kell, hogy hát ha ő is megijed és inkább elmegy,nem? Ha meg fent alszol és észreveszed hogy betörtek, gondolj bele mennyi idő telne el addig amig a telefonod előveszed,tárcsázol, felveszik a 107-nél, elmondod mi van, intézkednek és mikorra fognak kiérni?? Addigra az illető-jó esetben-árkon bokron túl lesz.
2013. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!