Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Falun az öreg parasztok miért...

Falun az öreg parasztok miért csak a férfira mondják hogy "ember", amikor a nő is az emberi fajhoz tartozik?

Figyelt kérdés
például egy részeg paraszt a kocsma előtt azt mondta nekem hogy ő nem nő hanem ember. Úgy elcsodálkoztam ezen, hogy köpni nyelni nem tudtam, ráhagytam és eljöttem onnan.
2013. máj. 22. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Ilyenek és kész, falun így működik. Amikor kisbaba születik, akkor sem azt kérdezik, hogy fiú-e vagy lány, hanem "gyerök vagy jány?". Ez van.
2013. máj. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Ez engem is nagyon idegesít. Bár én férfi vagyok, de gyűlölöm, amikor csak a férfiakra mondják, hogy ember.
2013. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én is férfi vagyok, és meggyőződésem hogy emberi lény szült meg, nem egy svábbogár, vagy molylepke, vagy valamilyen más faj. Ha más faj szült volna meg akkor félig lennék csak ember, és félig más faj (nő). Mert ha a nő nem lenne ember akkor férfi és nő kereszteződéséből csak félig lennék ember félig pedig nő. Ez elvileg lehetetlen lenne, ezért nem értem én ezt.
2013. máj. 22. 17:03
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha a kislány nem gyerek, akkor mi??????
2013. máj. 22. 17:04
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Akkor mi a lány, ha nem gyerek? Család, mint a gyerek. Hány családod van?

Nyelvjárásban beszélt, ott az ember jelentése férfi, a gyerek jelentése fiú, a családé gyerek. Ő is hasonlóan idegenkedve hallgatná, ahogy azok ott fenn Budapesten beszélnek.

2013. máj. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

Ez valahol mélyen gyökerezik. Pl az arab népeknél a nőknek nincsenek jogaik, de sok más helyen is a nőket semmi beveszik. Régen is mi volt? A férfiak csatáztak, vadásztak, dolgoztak, míg a nők otthon voltak, szültek, gyereket neveltek, főztek, rendezték az állatokat a háztartást. Csak ezt annak idején nem értékelték.


Van az az erdélyinek titulált mondás is: A sör nem alkohol, az asszony nem ember, a medve nem játék.


Amúgy ezek az emberek ebben nőttek fel, ezt látták, ez nekik a természetes

2013. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mit vártál egy részegtől?


Egyébként egyszerűen így alakult ki a nyelvben. Ha belegondolsz hívtál már valaha nőt fiatalembernek? Nincs semmilyen szándékos mögöttes tartalom ma már, egyszerűen így szokták meg az emberek.

2013. máj. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A "fiatalember" megszólításnak utána néztem, az más. Ha fiatalember akkor férfi, de ha fiatal ember így külön, akkor lehet nő is és férfi is.
2013. máj. 22. 22:29
 9/17 A kérdező kommentje:
Minden estere kiderítettem, hogy hivatalosan a nő is ember és emberi jogai vannak, és ezeket a jogokat meg is lehet sérteni. A köznyelv lassabban éri utol az ember tudatos fejlődését ami azt jelenti kb. 100 év múlva amiről mi most beszélünk már el is felejtjük, 450 év múlva pedig csak a nőkre fogják mondani hogy ember, mert a tudósok szerint az emberekből el fog tűnni az kromoszóma, egyre kevesebb fiú születik.
2013. máj. 22. 22:34
 10/17 A kérdező kommentje:
*Y kromoszóma
2013. máj. 22. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!