Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor tegeződve vagy...

Ilyenkor tegeződve vagy magázódva köszönjek?

Figyelt kérdés
Ha az utcán találkozok egy nővel, akivel egy köszönésnél többet 4-5 éve beszéltem csak, de akkor tegező viszonyban voltunk, hogyan köszönjek neki? 16/f
2013. máj. 23. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha jól értem te gyerek voltál, ő meg felnőtt mikor legutóbb találkoztatok, és akkor sem voltatok nagyon közeli viszonyban.


Én azt mondanám, hogy inkább magázva, hisz ő egy felnőtt nő, most már Te is egy majdnem felnőtt férfi vagy és nem puszipajtások vagytok.


Ha tegeződős típus, akkor lehet, hogy meg fog lepődni, de még mindig jobb, mintha letegezed és megsértődik.

2013. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első vagyok...


Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy csak neked kellemetlen a szitu. :)

28 éves nő vagyok és még mindig nem szoktam meg, hogy a korod beli fiúk magáznak (rajtuk is látszik, hogy nehezen tudják belőni ezt a korosztályt)... de attól, hogy nekem ez fura érzés, még nekik van "igazuk", így illik... csak fura, hogy ilyen gyorsan telik az idő. :)

2013. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 rémuralom ***** válasza:
60%
Hát, ha régen tegeződtetek, akkor szerintem semmi okod most magázni.
2013. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az "üdv" vagy "üdvözletem" semleges, sem nem tegezés, sem nem magázás. Nem lehet vele hibázni.
2013. máj. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Uram isten ! Egy 16 éves fiú "Üdv"-vel köszönjön egy hölgynek ?
2013. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!