Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azok akik idősek, és szocializ...

Azok akik idősek, és szocializmusban nőttek fel/éltek miért nem képesek elfogadni a mai dolgokat?

Figyelt kérdés

Most csak egy példát írok, ami velem, pontosabban a haverommal történt, csak ott voltam.

Voltunk egy kerti partyn anyámékkal, és jött haverom is, mert hívták anyámékat, ott volt haverom, és akkor nem maradhattunk otthon.

Haveromnak hosszú haja van, és nem rocker, se hippi, semmi ilyen. telejsen normálisan öltözködik, színes cuccokban jár.

Még csak nőnek se nézhető.

Na mindegy, volt egy hapek, idősebb 60-70 körülinek nézett ki. Biztos a szocializmus átmosta az agyát mára.

És megkérdezte tőlem, hogy "haverod az lázadó?"

De ezt csak onnan, mert hosszú haja van...


Most komolyan, mi köze van hozzá, hogy ki hogy néz ki, és miért nem bírják elfogadni az ilyen emberek hogy nem a szocializmusban vagyunk, és ez már nem az a kor ahol ők éltek?



2013. jún. 1. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

1. Minél öregebb valaki, annál nehezebben fogadja el a változást.

2. Nem a kor függvénye, hogy valaki hülye legyen.

2013. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ennek semmi köze a szocializmushoz, az idősek sokszor ilyenek.
2013. jún. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A szocializmusban jelent meg a rockzene, meg lázadás meg ilyesmi...Akkor?
2013. jún. 1. 09:45
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Az USA-ban és az egyesült királyságban nem volt szocializmus, mégis megjelent a rock zene, meg a lázadás, meg ilyesmi... Akkor?
2013. jún. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Most őszintén, sztem mi fiatalok sem fogadjuk el, nem értjük a későbbi generáció divatjait. Ha meglátunk egy csicsás ruhás, rózsaszín felsős tinifiút, mit csinálunk? (és most szentfazekaskodni akarok, sztem sem férfias, és nem ért, miért ilyen trend).

Egyébként tényleg, ahogy az ember idősödik, úgy ragaszkodik a "régi jó" dolgokhoz. Nem biztos, hogy én nem leszek olyan idős. Nagyanyám sem akarta megtanulni, hogy kell kezelni a mobiltelefont... (másik nagyanyám még a sima telefontól is ódzkodott). Az újabb fajta kajákat sem sok idős ember szereti megkóstolni, mert biztos nem jobb a jó rántott húsnál. És tulajdonképpen érthető is, mert sok ember fél a változástól... csak az idősebbek még jobban.

2013. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
30-40 év múlva lehet mi is ilyenek leszünk :D Addigra ami most divat már rég idejét múlt lesz :)
2013. jún. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

"A szocializmusban jelent meg a rockzene, meg lázadás meg ilyesmi...Akkor?"


Ekkora butaságot, már ne is haragudj!

A divat, szokások, élet... folyamatosan változik, a politikai körülményektől és környezettől függetlenül is!

2013. jún. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Képzeld, édesanyám 65 éves, és azt hiszi, hogy ő gyerek, és én vagyok az édesanyja. Szerinted a szocializmus mosta át az agyát? Nos, nem. Alzheimer-kórja van.

Az idős emberek nemcsak mozogni, de emlékezni és gondolkozni sem tudnak úgy, mint a fiatalok. Ez sajnos a kapitalista országokban is így van, mint te is megtudod majd. Kár, hogy amiket itt leírtál, addigra ELFELEJTED. :)

2013. jún. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Mert neki annó azért volt hoszú haja mert lázadott. Később lenyíratta, mert már kinőtt a lázadásból. Akkor ez volt a lázadás jele, meg a női nagyon rövid haj. Azt hiszi ma is. Én a fültágítót tartom ma annak, vagyis nem valóban lázadás, hanem polgárpukkasztás. A ti gyerekeitek meg majd más marhaságot találnak ki, hogy titeket pukasszanak és lázadjanak a maradiságotok ellen. ☻
2013. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!