Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pincér vagyok. Hogyan csalogas...

Pincér vagyok. Hogyan csalogassam elő a vendég pénztárcájából a szokásos 10% körüli borravalót? Kollégák! Milyen jó praktikák vannak erre?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én nem átverni akarom a vendéget. Az a tapasztalatom, hogy sokan az udvarias kiszolgálás ellenére ragaszkodnak a "Nem adok borravalót!" elvhez. Nos én ezt a réteget céloznám meg, hogy mégis adjon! De hogyan?
2009. jún. 5. 17:08
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%

Ez undorító!

Magam is pincérkedtem évekig és soha nem hajtottam a borravalóra, egyszerűen tettem a dolgom, mert szerettem csinálni! És kapaszkodj meg; SOHA nem adtam borravalót én sem, mikor vendég voltam valahol!!!!!!!!!

2009. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim válasza:
82%
Én nem szakmabeli vagyok, de van véleményem a dologról. Én is azok közé tartozom aki nem szívesen ad borravalót (illemből azonban még is adok, mert már egyenesen kinézik az embert ha nem ad), hiszen úgy gondolom, hogy a fizetést azért kapja a pincér, hogy kiszolgálja a vendéget. Az udvariasság meg azt hiszem a vendéglátásban elvárt dolog, hiszen a vendéglátó egység érdeke az, hogy a vendég visszajárjon.
2009. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Legyél kedves, türelmes, mosolyogj. Máris jön a borravaló.
2009. jún. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
87%
Mivel 2 személyre már elég drága a vacsora, ezért nem is adok borravalót...Én sem kapok senkitől + pénzt mert kiszolgálom a süteményes pultnál!
2009. jún. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kioktatást, bár nem kértem belőle! Remélem jön válasz is!
2009. jún. 5. 17:38
 6/42 A kérdező kommentje:
A 3. válasz tetszik!
2009. jún. 5. 17:39
 7/42 anonim ***** válasza:
93%
Ha - baromi ritkán - étteremben eszünk, általában adunk borravalót, általában úgy, hogy kerek összeggel fizetünk, és nem kérünk vissza (no nem úgy, hogy 3670 a kaja, mi meg adunk egy 5000-est, de 4000-et igen). Nekem az tetszik, ha a pincér kedves, nem áll a nyakamba, amíg eldöntöm, mit eszek, esetleg van egy kedves szava a gyerekhez.
2009. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg nem undorító! Te végzed a dolgodat, udvarias vagy még akkor is ha nem kapsz egy árva petákot sem. Tehát a vendég dolga eldönteni, hogy ad vagy sem. Ez az egész világon így van, tehát így természetes. Neked pedig az az érdeked hogy befizesd a csekkjeidet, eltartsd a családod, és ez ma Magyarországon qrvára nem könnyű! Sőőőt!!!

Egy igazi jóléti államban ahol van pénz mindenre (Magyarország nem ilyen!) azt gondolom nem lenne gond mert,

vagy:

maguktól adnának az emberek borravalót,

vagy:

Neked lenne olyan magas a fizetésed hogy eszedbe sem jutna hogy mennyi is a borravaló.

De erről szó sincs. Amíg pedig nem élünk jóléti államban, addig mindenki úgy él meg ahogy tud (itt nem arra gondolok hogy raboljon mindenki annyit amennyit tud!)

Hanem csak arra hogy ha valaki bliccel a villamoson akkor nem kell vasra verni, ha valaki nem ad számlát akkor nem biztos hogy mocskos bűnöző.

Az hogy ilyesmi előfordul a társadalomban, azt a társadalom működésének a zavara okozza, és amíg ekkora zavarok vannak az országban mint amannyi pár évtizede folyamatosan, hát nem kell csodálkozni hogy kevés a pénze a kisembernek.

Jaa és még sosem láttam betegre gazdagodott pincért úgyhogy én legközelebb is fogok borravalót adni!!

Üdv!

2009. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
87%

Előző vagyok.

Bocs hogy a kérdésre tulképp nem válaszoltam de mivel csak vendégként fordulok elő éttermekben, ezért ötletem sajna nincs de véleményem azért igen...:-)

2009. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
90%
Ne legyen rajtad ékszer.
2009. jún. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!