Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Várjátok már a Mindenszenteket...

Várjátok már a Mindenszenteket? Hogyan ünneplitek meg? Hány temetőbe látogattok el ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lehet furán hangzik, de nekem ez a kedvenc ünnepem. Már alig várom, hogy a temetőket járhassam a családommal. Ti is várjátok?
2009. okt. 11. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem. utálok temetőbe menni, ezért nem is megyek.
2009. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos én nem szeretem mivel édesapámhoz is ott nyugszik már:'(
2009. okt. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
53%
Ha valakinek ez a kedvenc ünnepe, az nem normális! AZ BETEG!!! Ilyenkor a hallottainkra emlékezünk (jó esetben nem csak ilyenkor), akiket elveszítettünk és nagyon fáj, hogy már nem lehetnek velünk! Én utálom és a temetőt is! Mert akihez kimegyek, már nem tudom megölelni!! :(((
2009. okt. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mire gondolsz... Én még egy hozzám közel állót sem vesztettem el, azért tetszik ez az ünnep valószínűleg... Nem, nem vagyok beteg, csak az ünnep hangulata tetszik. MÉG. De szerintem jobb, ha így érzek, mintha temetőiszonyom lenne... :-s
2009. okt. 11. 13:04
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Mi gyertyát gyújtunk, terítünk vacsoránál a halottainknak is, és emlékezünk rájuk! Olyankor egy kicsit velünk vannak. Aztán halottak napján gyertyát gyújtunk a temetőkben is (mi két helyen), de az már nem olyan meghitt, mert sokan vannak kint olyankor, és mostanában már olyan kezd lenni mint egy zsibvásár! Pl. megjelentek a cukorkaárusok is! :(

Már csak a körhinta hiányzik...


Én spec. a halloween-t utálom! Pedig a gyerekeim már kitalálták, hogy majd mennek ijeszgetni. (Szerintem nem fognak...)

Éljen a globalizált világ!

2009. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Én is szeretem a mindenszenteket, szerintem nem annyira szomorú, inkább jó dolog életben tartani az emlékeket, történeteket. Mi mindig beszélgetünk a családdal a felmenőkről, meg szerintem szép is ilyenkor a temető:) Ráadásul a szülinapom is akkor van úgyhogy mindig azután ünnepeltük hogy megjöttünk a temetőből.
2009. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, mostanság már az emberek fájdalmában is az üzletet látják... És köszönöm a normális választ. =)
2009. okt. 11. 13:17
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Engem hidegen hagy az egész, mert úgy gondolom, hogy a halottainkra nem csak egy nap kell emlékezni, és nem csak évente egyszer illik letakarítani a sírjukat, meg virágot vinni rá.

Nekem több közeli családtagom is meghalt már, az elvesztésükbe már belenyugodtam, és ezért nem is esik nehezemre temetőbe járni. Mégsem szoktam kijárni mindenszentekkor, mert nagy a tömeg, mindenki mászkál ide-oda, ami lehetetlenné teszi a csendes megemlékezést.

2009. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem fogtok velem egyet érteni, de én nem gondolok anyámra ilyenkor, sőt, 5 éve azon vagyok, hogy minél kevesebbet emlékezek rá, hisz örülök, hogy nem maradtam padlón, miután megtaláltam őt holtan.
2009. okt. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Én is szívesen emlékezem meg szeretteimről ezen a módon úgy, hogy gyertyát gyújtok a temetőben. Kiskoromban is szerettem kimenni, bár azóta sajnos már nagyon sok közeli szerettemet veszítettem el. Mégis ilyenkor, ha fáj is a hiányuk, ha meg nem is ölelhetem őket, mégis olyan jó ez az ünnepélyes hangulat, szeretem a sok gyertya fényét, hogy régen látott rokonokkal tudunk felidézni történeteket. Elmesélni, kivel, mi történt. Sokakkal csak ilyenkor futunk össze, mert távol élnek, ritkán jönnek. Szeretem a sok szépséges krizantém illatát, látványát. Valahogy ez az ünnep amolyan "mindjárt jön a tél" hangulatot is áraszt, előre vetíti a karácsonyt, amiben szintén ezeket a dolgokat szeretem. Már nem nagyon szokás nálunk ajándékozni, csak a gyerekeknek. Illetve egymásnak valami személyes apróságot, sütit, ilyesmit. Közös program viszont a fadíszítés is és persze olyankor is felidézzük azokat, akik már nem a Földön ünnepelnek velünk.

Első ilyen ünnepemen (Mindenszentek) mínusz egy napos koromban voltam, még édesanyám hasában. Másnap reggel 8-kor megszülettem. Halottak napján. Kicsit morbidnak tűnik, de nekem inkább egy szép szimbólumot az élet körforgására. Születünk és meghalunk. És ez újra és újra így történik.

Nem tudom, ismered-e Sütő András: Anyám könnyű álmot ígér c. könyvét. Abban is van arról szó, hogyan ünnepelnek az erdélyiek. Javaslom, olvasd el, szerintem tetszene neked! (Persze, ha még nem olvastad).

2009. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!