Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Várjátok már a Mindenszenteket...

Várjátok már a Mindenszenteket? Hogyan ünneplitek meg? Hány temetőbe látogattok el ilyenkor?

Figyelt kérdés
Lehet furán hangzik, de nekem ez a kedvenc ünnepem. Már alig várom, hogy a temetőket járhassam a családommal. Ti is várjátok?
2009. okt. 11. 12:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyenkor családostul elmegyünk a temetőkbe,ahol vannak a szeretteink,és viszünk virágot,gyertyát gyújtunk.Igazából én azt szeretem benne,hogy ilyenkor együtt van a család,beszélgetünk...Ahogy minden ilyen ünnepet szeretek,amikor összegyűlünk,például a Karácsonyt.

Nem vesztettem még el szerencsére közelebbi hozzátartozómat!

Egyébként a temetőben sétálni olyan megnyugtató dolog...csönd van,el lehet kicsit merengeni...ha szép,napsütéses őszi nap van,akkor a legszebb!

2009. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

13:23-nak


Még nem olvastam, majd utánajárok...

Örülök, hogy hozzám hasonlóan fogod fel ezt az ünnepet. Attól, hogy tetszik a hangulat, miért lennénk betegek?!...

2009. okt. 11. 13:39
 13/18 A kérdező kommentje:

Mi a miénkkel együtt 6 település temetőjébe látogatunk el. Gyertyát, mécsest gyújtunk, koszorút hagyunk ott, imátkozunk a sírnál.

Az egyik barátnőmmel Mindenszentek éjszaka ketten ellátogatunk a településünk emlékműveihez, keresztjeihez és mécseseket hagyunk ott. Kissé félelmetes éjszaka, de én szeretem. Ez fokozza a hangulatot, és ha valaki kimegy éjszaka, az gyönyörködhet a gyertyafényes emlékművekben. Sőt mi éjszaka a temetőre is kimegyünk ekkor és halottak napján is, mert a sok színes fény miatt egyszerűen gyönyörű!

2009. okt. 11. 13:43
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
Hát ünnep a szó szoros értelmében, de én egyáltalán nem látok benne semmi ünnepelnivalót. Legutóbb 11 éve vesztettem el közeli hozzátartozómat még 9 éves taknyos koromban, akkor fel se fogtam a dolgot és ma már nem is nagyon elmékszem rá, de kb még megvannak az említettről a dolgok. Most 20 évesen pár hete vesztettem el a nagymamámat és teljesen más érzés ezt átélni ha észnél vagyok és fel is nőttem. Hát mit ne mondjak egyre kevesebb örömömet lelem a dologban azzal a tudattal, hogy egyre több közeli rokonomat kell látogatnom akikkel több tíz éveket töltöttem el. Elfelejteni viszont nem szabad őket, ezért minden évben közösen emlékezünk a családdal és reméljük, hogy már egy jobb helyen vannak...
2009. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
74%
13.02-es vagyok. Nem akartam megbántani senkit, csak hirtelen felháborodtam a "kedvenc ünnep" kifejezésen. Én másfél év alatt 4 közeli szerettemet temettem el, köztük múlt hónapban az édesapámat, aki a mindenem volt. Most még nem érzem azt, hogy képes lennék kimenni a temetőbe.
2009. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Én értem amúgy mit akarsz ezzel h kedvenc ünnep, hisz az egésznek van egy olyan misztikus hangulata, és most nem a halottak miatt, hanem annak, ahogy kezd télbe fordulni az idő, az embernek kimozdulni sincs kedve, de mégis próbálja magát földobni valamivel, hogy ne temesse el ez a halálos téli érzés, talán azok amikkel feldobjuk magunkat (és most színes sálaktól, forró teán át bármire gondolhatunk) már ez ad egy hangulatot ennek az időszaknak.

És valljuk be őszintén azért aznap este a temető ragyog, nagyon szép a sok gyertyától.

Igazából ezért szoktam csak ilyenkor kimenni a temetőbe. Nap mint nap eszembe jutnak az ott lévő szeretteim, valahogy nem érzem fontosnak hogy a temetőbe is mászkáljak, de ilyenkor olyan szép, és akkor már én is rakok egy-egy gyertyát a szeretteim sírjára.

2009. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép és megható látni a sírokon a sok-sok mécsest, gyertyát, ebből a szemszögből szép ünnep.

Nekem viszont az egyik legszebb nap az évben, ugyanis akkor születtem. És ezért nem jönnek el anyósomék a születésnapomra, mert akkor temetőbe "kell" menniük. :(

2010. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
nekem is ez a kedvenc "ünnepem"
2010. okt. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!