Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyar nép miért igazságos...

A magyar nép miért igazságos más néppel szemben míg a magáéval igazságtalan?

Figyelt kérdés
A történelemben mindig másokkal szemben igazságosak próbáltunk lenni,nem álltunk át a világháborúkban,és a romák kevesebb büntetést kapnak a bíróságon ugyanazért a bűnért amiért a magyar sokat kap.De még is magunkkal szemben nem voltunk igazságosak,és mindig kegyetlenül megbüntettük azokat akik hibáztak és nem tanítottuk meg őket arra,hogy ne hibázzanak,sőt még akkor is büntettünk, ha nem történt bűncselekmény.Ez a szokás vajon még a törzsek idejéből maradt ránk amikor ha más törzshöz igazságos voltál,akkor segítettek minket,és ha a törzsön belül igazságtalan voltál akkor féltek tőled és fegyelem lett?Miért nem vagyunk képesek elfogadni azt hogy ma már nem így működik a rendszer?

2013. jún. 22. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
?
2013. jún. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mi ez? :"?"
2013. jún. 22. 15:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt a választ azért adtad hogy más lássa hogy van egy válasz erre a kérdésre és az biztos jó,de ha nem lenne akkor irtak volna egy rendeset is és gondolták volna,hogy ni szerencsétlennek egy válasza sincsen,adjak én egyet,ja és nem voltál igazságos amikor megírtad ezt a választ.
2013. jún. 22. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

A magyar kormány kiadatott egy bizonyítottan gyilkos személyt az azeri hatóságoknak. Ez a gyilkos egy katona volt, egy örmény katonát csapott agyon baltával, Magyarországon és itt is lett elítélve életfogytiglanra. De kiadtuk Azerbajdzsánnak, akik csak megígérték, hogy a büntetést majd náluk tölti le. Erre ami történt: államfői kegyelemben részesült a gyilkos, sőt, hősként ünnepelték őt. Nagyon erős utálat van az örmények és azeriek között, hasonló a palesztin-izraeli, szerb-horvát gyűlölet is. Örményország megszakított minden diplomáciai kapcsolatot Magyarországgal. Világszinten óriási botrány volt ebből, és nem azzal foglalkoztak, hogy kegyelmet kapott a gyilkos, hanem hogy Magyarország kiadta a gyilkos úgy, hogy semmi biztosíték nem volt arra, hogy Azerbajdzsánban le is fogja tölteni a büntetését.


Itt kivel volt igazságos Magyarország? Azerbajdzsán rossz válasz, szólok.

2013. jún. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Senkivel se nem volt,de ezek ritka esetek többségben úgy működik a dolog ahogy leírtam.
2013. jún. 22. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazságos helyett inkább a korrekt a helyes kifejezés.

És korrektek voltunk a kiadatást kérő országgal, mert azt is mondhattuk volna, hogy itt fog megrohadni az emberük. Ehelyett hagytuk, hogy a saját "igazságszolgáltatásuk" szerint intézzék az ügyet. Nem hibáztunk, nem mi felelünk az ottani törvénykezésért, mégis minket kevertek botrányba. Mi korrektek voltunk, ezt viszont nem viszonozták. Hát ez a helyzet...

2013. jún. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én erről a történetről nem is hallottam,ezért nem értettem meg rendesen,de már értem.De itt is mással voltunk korrektek s nem gondoltunk magunkra,arra hogy ez bajt is okozhat nekünk.
2013. jún. 23. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!