Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki valakinek szólni hogy...

Ciki valakinek szólni hogy vegye le a cipőjét? Jogosan akadt ki?

Figyelt kérdés
a providentes jön és nem veszi le soha.de most sár is van .meg vaj színű a szőnyeg.garzonban lakok,és a belépő után egyből a szobába jön.keresztül egy birkabőr utánzat szőmyegen.és hát én amúgy is tisztaság mániás vagyok.eddig nem szóltam mert nyáron nincs sár.de mostmár más.megkértem és közölte nem veszi mert fűzős és neki nincs ideje kötögetni a cipőt.mondtam nem baj akkor se jöjjön be cipőbe.azt mondta akkor nem jön be majd közölte hogy nem sértődött meg.szerintem nem is neki kéne megsértődni.meg azt mondta gondoskodjak róla hogy ne legyen ilyen gond.hát kiakadtam!!!rendezzem át a házat vagy vegyek másik szőnyeget?nagyon mérges vagyok.most fúj rám.mit csináljak?
2009. okt. 14. 17:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki, én mindenhol leveszem a cipőmet. Ha sár van, vagy hó, a munkahelyemen is papucsra váltok. Ma sokan ezt természetesnek veszik sajnos, hogy mindenhová bemennek koszos cipővel. Ha nekik kéne utána takarítani, biztos másképp gondolkodnának!
2009. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Providentest és mezitláb sem engednék be.

Egyébként velem is előfordult már, hogy szóltak (nem volt sáros a cipőm és kő volt ezért nem gondoltam rá) szó nélkül levettem. Szerintem ez így normális.

Ha koszos, vizes, sáros akkor én még nem találkoztam olyannal aki magátől ne vette volna le.

2009. okt. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A te házad te vagy a főnök!Nálunk kötelező levenni a cipőt,de mindig van kikészítve pár vendégpapucs,hogy aki hozzánk jön ne érezze magát hülyén,hogy zokniban flangál.Semmit ne csinálj ha legközelebb megy vetesd le megint a cipőjét ha nincs ideje induljon el öt perccel korábban!Ő egy idegen és alkalmazkodjon,a ház szokásaihoz!
2009. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
engem csak az akasztott ki,hogy ő jön hozzám.nem fogja fel ésszel és mikor megkérem szépen még ő közli hogy ne aggódjak nem sértődött meg.jó hogy nem ő sértődik meg annak ellenére,hogy megkértem és ő közölte hogy nem.
2009. okt. 14. 18:05
 5/23 anonim ***** válasza:
17%

Jogosan akadt ki.A legnagyobb neveletlenség bárkit megkérni arra,hogy vegye le a cipőjét,ha valahová belép.Egyrész komikus és kényelmetlen a cipőle-felhúzásával bajlódni,főleg idegen helyen,másrészt senki nem szeret zokniban vagy harisnyában mászkálni egy idegen lakásban( Én még itthon sem).Nálunk csak a családtagok veszik le a cipőt,és húznak papucsot,amikor a szobába mennek.,Idegentől eszembe sem jutna ilyesmit elvárni

Ha annyira félted a szőnyegedet,fogadd a Providentest a konyhádban,vagy a legjobb,ha veszel szőnyegvédőket,és leteríted a járó-útvonalra.Vagy készíts az ajtó mellé mamuszokat ( amilyenek a múzeumokban és kórházakban van) és kérd meg hogy vegye fel,ha belép a szobádba.Ez sem igazán illendő,de ezért nem sértődik meg senki.

2009. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Ha védöcipöt vetesz fel vele, az rendben van, de vetközésre felszólitani nem illik. Képzeld el, ha pl erösebb lábszaga van (lehet betegség miatt is, nem csak ápolatlanság), az milyen kellemetlen neki. Ha valaki jön hozzád, az vendég, és neki kell magát jól érezni, ha nem akarod,akkor ne hivj senkit magadhoz.


Különösen hülyén néz ki, ha kimondott vendégség van, mindeki szépen kiöltözve (a lábbeli is a ruhához választva) és akkor mezitláb, zokni/harisnyában - ez hogy néz már ki?

A vendégpapucs meg szerintem nagyon gusztustalan, az elözönek, akin volt, lehet, hogy lábgombája van, te meg szépen begyüjtöd.

2009. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Bocs,újra.A vendégpapucsot a cipőre kell húzni.
2009. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

a konyhába a szobán át vezet az út!mint ahogy írtam garzon.ja,szóval akkor ne rendezzem úgy a lakásomat ahogy nekem tetszik.hanem ahogy a providentesnek kényelmes?egyenlőre még én vagyok itthon és neki kell alkalmazkodni.eddig nem szóltam,de egy kupac sár meg egy darab kutyakaki volt a cipőjén.tűrjem el?amúgy ajánlottam vendégpapucsot,de nem volt jó mert neki az volt a baja hogy fűzős a cipő és nincs ideje erre.kedves utolsó elötti:kívánom neked hogy valaki behordjon jó sok sarat te pedig takaríts utána és vágj is jó képet hozzá.

nem teszek szőnyegvédőt mert nekem nem tetszik és a saját ízlésem szerint rendezem a házat.meg mi vigyázunk rá.amúgy lehetett volna lábat is törölni,de az se szokása.

volt hogy közölte velem hogy mikor ő jön,akkor távolítsam el a kutyát mert utálja az állatokat.na ne ő döntse már el!!!amúgy bezárom a fürdőbede sír,akkor meg az zavarja.

de szerintem este 9-kor se illendő jönni,és szeintem jeleznie kéne előre.már ha jön egyáltalán....

2009. okt. 14. 18:40
 9/23 anonim ***** válasza:
9%
Ne várd el, hogy levegye a cipőjét. A Monk is tisztaságmániás, mégis cipőben járkálnak nála. Tegyél ki lábtörlőt!
2009. okt. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
van lábtörlőüó.csak kéne használni.akkor hozza be a szobába a sarat?látom van egy pár ember aki nem foglalkozik a tisztasággal.rendben ne vegye le a cipőjét,de töröljön lábatb és vegye fel a cipőre azt a rohadt zacskót!
2009. okt. 15. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!