Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy orvos tegezi a betegét,...

Ha egy orvos tegezi a betegét, a beteg is tegezheti az orvost?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 18:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én nem tegezném (fiatal vagyok ahhoz sztem). Mondjuk ez attól is függ, ki mennyi idős és, hogy Ő fel ajánlotta-e.


26/N

2013. júl. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Így van, az egyik nem következik a másikból. Engem is vannak, akik tegeznek, de én a tekintélyük miatt, ha akarnám se tudnám magázni őket (a fiatalokat sem).
2013. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam. Azt akartam, hogy ha akarnám, se tudnám tegezni őket.
2013. júl. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Fiatalok vagyunk, majdnem egyidősek.
2013. júl. 2. 18:40
 5/18 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én akkor sem tenném, szerintem ezzel is kifejezi az ember a tiszteletét. De ez az én heppem, engem így neveltek.
2013. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem, nekem is nehezen menne szerintem, de már a magázás is nehezen megy...
2013. júl. 2. 18:48
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha egyidősek vagytok majdnem és letegezett, akkor nyugodtan tegezd vissza, nem hiszem, hogy meg fog sértődni. Különben is, miért ne tegezhetnéd vissza? Attól, hogy orvos, még ugyanolyan ember, mint bárki más.
2013. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Mi is tegezzük egymást a fogorvosommal, egy fiatal nő, és elég barátságos, szerintem meg is sértődne, ha magáznám :D

Szóval a ő kezdeményezett, és ugyanolyan idősek vagytok kb. tegezheted.

2013. júl. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyszerű.. Kérdezd meg!

Én az orvosokkal szeretem megtartani a 3 lépés távolságot, na meg ugye a tiszteket... Sose tegeznék orvost.

Csak a háziorvosommal ápolok némileg barátságosabb viszonyt, de mivel legalább 40 évvel idősebb nálam szerencsére szóba se jöhet a tegeződés.

2013. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgató vagyok, és nem találkoztam még olyan medikussal/rezidenssel, aki örült volna a tegezésnek.

Olyat sokszor látok, hogy egy fiatalabb orvos letegezi a betegét, de visszafelé nem illik, hacsak az orvos fel nem ajánlja (nagy ritkán:)

2013. dec. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!