Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Munkahelyen nálatok nyáron...

Munkahelyen nálatok nyáron meg van engedve a szandálviselés mezítláb?

Figyelt kérdés
Vagy nőknek is pasiknak is kötelező a zárt cipő?

2013. júl. 22. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Irodában dolgozok, mindenki olyan lábbeliben van, amilyenben szeretne. Zárt cipő többnyire üzemcsarnokokban kötelező még nyáron is.
2013. júl. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kötelező a cipő viselete, munkavédelmi acélbetétes bakancsot kell hordania mindenkinek.

A női dolgozók hordhatnak szandált mezítláb az irodákba maximum de ha bekerülnek a gyártó sorok közé akár adminisztrációs munkák, akár más miatt nekik is kötelező felvenni a munkavédeli cipőt,

2013. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
En egy lovas farmon lapatolom a tragyat. Lehet szandalban is. De nem akarom.
2013. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Ügyvédi irodában dolgozom.

Elvileg ugye nyitott orrú cipőt nem igen illene felvenni, meg harisnyát kellene hordani.

Bevallom, a nagy melegben nem igazán tartjuk ezt be, szokott rajtunk nyitott orrú cipő lenni, meg harisnya sincs mindig...

Viszont rövidnadrágban sajnos nem járunk, és a szoknya is kb. térdig kell érjen.

Az ujjatlan pólóhoz mindig veszek fel bolerót, mert illetlenség ujjatlanban (mondjuk spagettipántosban) ügyfeleket fogadni vagy bíróságra menni.

Viszont, mikor itt ülök a kis szobámban, és a gépen dolgozgatok, akkor a bolerót leveszem.

2013. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk hivatalosan nincs megengedve, de kánikulában szerintem nem lehet mást csinálni.
2013. júl. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
#3-as! :D Koszi, sirtam! :DDD
2013. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én adminisztrációval foglalkozok egy irodában, így lehet, mi irodisták viselhetünk szandált vagy papucsot is, akár mezítláb ha arról van szó.

Én egy tüzépen dolgozom én foglalkozok rendelés felvétellel és szállítás megszervezésével, nálunk lehet hordani szandált, de ha leltározni kell vagy nagy mennyiségben kell felpakolni valamit a teherautónkra akkor ott nekem is jelen kell lennem mert én felügyelem ezt az egészet és mivel ott targoncák mozognak meg több 100 kilós anyagokat visznek egyik helyről a másikra ahol ugye bármi történhet, elég egy kisebb hiba vagy egy féltégla is hogy lábtörést okozzon így oda kell a munkavédelmi acélbetétes bakancs. Ez többnyire férfias munka amit én végzek, de engem vettek fel rá, mert helyi lakost kerestek a munkára, és oké hogy mehetek be lenge ruhába, mert a másik kollégám aki az anyagok rendelésével foglalkozik ő is ingbe meg igényes öltözetbe jön be, tehát nem melós ruhába. Én is mehetek a miniruháimba meg szoknyába ha ahhoz van épp kedvem, csak a cipő és a szemüveg szükség esetén a sisak követelmény, és mivel nagyon nagyrészt én nekem kell kimennem a raktárosokhoz irányítani őket így néha elég furcsán nézek ki ha ilyen dög melegebb a szandálom helyett zokni és munkavédelmi bakancsot húzok a lábamra és úgy megyek ki. Télen ez nem gond mert akkor én is bakancsba járok, mert jobban tudok benne járni mint egy csizmában, de ilyenkor a főnököm többször is rám szólt, persze jogosan hogy bakancs legalább legyen rajtam, nem baj hogy idiótán nézek ki szoknyába meg bakancsba nem divatbemutató, de a lábam épsége a fontos.

Nálunk például ez kell.

De az a kolléganőm aki a külső irodában dolgozik és kiadja a vásárlóknak a szállítói papírt meg a számlákat kezeli ő neki nem is kell bakancs a főnök nem is adott neki mert neki raktárba meg építőanyagok környékén semmi keresnivalója, maximum a kiállított helyeken tartózkodhat, de mégis van neki és egész nap abba izzad a lába mert hogy kötelező, pedig hiába szól neki a főnök hogy nyugodtan hordjon lenge öltözetet és nyugodtan lehet nyitott cipőben, de nem veszi a lapot.

Elég furcsa dolog ez hogy ha nekem ki kell mennem a raktárba akkor bakancsot kell húzzak, de hát a szabály az szabály és ha van egy ellenőrzés abból hatalmas gáz lehet.

Egy építőipari cégnél is hasonló munkát végeztem ott is szoknyába meg blúzba mentem ki a szomszédos építkezésre adminisztrálni és akkor sisak is volt rajtam meg minden. Csak úgy megnéztek az emberek :)

2013. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
én egy olyan irodában dolgozom, ahol nincs ügyfél, így lazán vagyunk, ma pl. szandiban van az egész társaság, és most ráadásul azt is levettem, úgyhogy mezítláb nyomom az ipart
2013. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mind a szandálviselet, mind a mezítlábazás meg van engedve. Páran papucsban vannak,mezítláb, ami egy lábfétisesnek <:)> kész büntetés... :(
2016. júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
90%
Irodában dolgozom, április elejétől október végéig flipflop papucsban járok be és amint beérek veszem is le és végig mezítláb vagyok :)
2016. aug. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!