Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Férfi etikett. Kézfogás. Hogy...

Férfi etikett. Kézfogás. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Mi a szokás, etikett? 18 éves vagyok, apám születésem után nemsokkal elhagyott minket. Családomban a férfi tagok már elhaláloztak így őket nem tudom megkérdezni. Szóval úgy mindenre kíváncsi lennék, mert nagyon kellemetlen helyzetekbe kerülök amikor nem tudom kinek kell először nyújtani (mármint tőlem idősebb, fiatalabb férfiaknál mert ha jól tudom mindig az idősebb nyújtja). És ha ismeretlen az egyén? Akkor mi a helyzet? Segítsetek, hogy ne égjek többet!

#szokás #kézfogás #férfi etikett
2013. júl. 23. 15:47
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Általában mindig az idősebb, és/vagy magasabb rangú nyújt először kezet.

Nők esetében mindig a nő. Bár nagyon fiatal nőnél (lánynál) szerintem ettől el lehet térni.

2013. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Az idősebb és/vagy a magasabb rangú nyújt kezet. Ez gyakorlatban úgy néz ki, ha esetleg vendéget fogadsz, vagy orvos vagy és a rendelődben pácienst fogadsz, vagy ügynök vagy és valamit el akarsz adni, akkor te nyújtasz először kezet.
2013. júl. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha idősebb, akár ismeretlen férfi nem nyújt, akkor én sem nyújtsam? Mert azt hallottam, hogy az sértő az idősebb férfinak.
2013. júl. 23. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom melyik barom pontozott le, és ha már helytelennek találta a válaszom, miért nem írta le a szerinte helyeset...?


Kérdező: ha az idősebb nem nyújt akkor nem fogtok kezet.

2013. júl. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És elköszönésnél mi a helyzet? Az kimaradt a kérdésemből
2013. júl. 24. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanez.
2013. júl. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

Itt mindenki válaszol egy csomó mindent, a legjobb tudásuk szerint, de sokszor belebonyolódnak a részletekbe. Ezért jó lenne egy pár dolgot tisztázni: pl. azt, hogy ez nem férfi etikett, hanem csak egyszerűen illem, illetve viselkedéskultúra. Ez különbözik az etikettől és a protokolltól is. Erről kitűnő cikket olvashatsz itt: [link]

A másik fontos dolog,hogy a kézfogást sokan utálják, "úribb" helyeken nem is gyakorolják. Pl. ha Angliában kezet nyújtasz egy "rendesebb embernek", azaz nem egy bevándorolt éhező pakisztáninak, hanem pl. egy üzletvezetőnek, akitől árut szeretnél rendelni - az biztos, hogy nem fogja elfogadni a kinyújtott kezedet. De nálunk is sokan utálják, főleg azért, mert soknak izzad a keze - az ilyent nem szívesen szorongatja az ember. De miért is kell kezet fogni boldog-boldogtalannal ? Pl. pizzafutárral, villanyóra-leolvasóval, postással, kapussal nem kell kezet fogni - csak olyannal, akihez van valami közöd.

Pl. hozzád látogató rokonokkal foghatsz kezet. Ha fiatalabb vagy hasonló korú a hozzád látogató, akkor te nyújtsz kezet. Ha idősebb - akkor is te kellene nyújtsál, mert te vagy otthon - de udvariasságból hagyd, hogy ő nyújtson kezet először (sok nagytatának ez tetszik). Ha ugyanakkor te látogatsz hozzájuk, akkor te köszönsz először (mert te lépsz be a házba), de ő nyújt először kezet, mert ő van otthon, ő a gazda, "ő van nyeregben"

Végül ne felejtsd: köszönni muszáj, de kezet fogni nem muszáj !! Senki sem veszi rossz néven, ha rendesen köszönsz, elmondod a bajodat és köszönve távozol - nem fogják hiányolni a kézfogást. Viszont ha észreveszed, hogy mégis, akkor kezet fogsz...

2013. júl. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

a) Első találkozáskor magánéletben az idősebb férfi nyújt kezet mindig a fiatalabbnak

Ha az idősebb férfi először nem nyújt kezet, te sem nyújtasz

Ha legközelebb találkoztok és ha megtörtént az idősebb férfi részéről az első kézfogás akkor utána már nyújthatsz kezet az idősebbnek


b) Munkahelyen vagy hivatalosan mindig a főnök vagy a hivatalos személy nyújtja a kezét először és minden esetben.

Akármennyiszer találkozol a főnökkel vagy a hivatalos személlyel mindig neki kell először kezet nyújtania

Ha a főnök kezet nyújt akkor kezet fogsz vele de ha nem nyújt kezet, te soha nem nyújtasz neki kezet


Tehát:

- idősebbnek csak akkor ha már ő ezt a szokást elkezdte, utána nyújthatsz kezet neki előre is

Ha nem nyújt kezet az idősebb férfi először akkor nem fogtok kezet


- Főnöknek, hivatalos személynek soha nem nyújtasz kezet csak ha nyújtja a kezét akkor elfogadod a kézfogását, de te soha nem kezdeményezel kézfogást egy főnökkel vagy hivatalos személyel szemben mindig csak elfogadod azt

2013. aug. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!