Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiúk miért fognak kezet...

A fiúk miért fognak kezet állandóan? Reggel, este. Minden nap. Az etikett szerint nem kellene.

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 08:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
A lányok meg miért puszilgatják egymást egész nap?
2013. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
81%
Ezzel üdvözöljük egymást. Ennyi a magyarázat, és amikor egy nap 80 emberrel fogsz kezet akkor, utána már délután újra találkozol valakivel akkor véletlenül vagy reflexből újra kezet fogunk.
2013. jún. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
A serülő fiúk szokták csinálni ezt, bizonyítva, hogy ők már felnöttek.
2013. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Párom is mindenkivel kezet fog, pedig már 30.

Öcsémék is így köszönnek.

Suliban is lekezelték egymást, középiskolában és egyetemen is. Ha sok fiúval találkozunk mindenki végig kezet fog mindenkivel, elköszönéskor a barátom körbejár, én meg csak sziázok, néha puszit szoktam adni nem nem igazán kezdeményezek, majdnem ismeretleneknek főleg nem. Van pár barátnőm akivel 2 puszi, régen 3 puszi volt a menő, de boldog-boldogtalannak nem adok, mint ahogy a fiúk kezet fognak.

2013. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Őszintén ezt én sem értem. Első találkozáskor szoktam kezet fogni, vagy ha ritkán találkozok valakivel, de napi szinten 50 emberrel kezet fogni elég nagy hülyeség.
2013. jún. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
12:26 a " lekezelték egymást" nem hiszem, hogy ugyanaz, mint ha lekezeltek volna egymással :)))
2013. jún. 2. 19:30
 7/20 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen 4 férfi van, ők mindennap kezet fognak. Mi nők, viszont nem puszilkodunk mindennap. Szerencse, mert vagyunk vagy húszan. :)
2013. jún. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 ignácz istván válasza:
63%
Ez azért van mert tiszteljük és egyenrangunak tekintjük azt akivel kezet fogunk meg egyébként ez egy régi szokás ahol a kereskedelemben igy kötöttek üzletet ha nem volt kézfogás az üzlet sem lett megkötve mert ezt mint egy megpecsételést használták.
2013. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Kispéterné Rick Szil válasza:
83%
A kézfogás a régi időkből származik és az a jelentése "nézd itt a kezem, nincs fegyverem" tehát barátsággal jöttem!
2013. jún. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
63%
Valóban több jelentése van tehát a "fegyvertelenség" és a szövetségkötés (üzletnél), továbbá a köszönés "kiegészítője" is lehet inkább férfiaknál (régen nőknél ez a kézcsók volt, ami járt találkozáskor és elköszönéskor is.) és biztos van még ezen kívül is pár jelentése.
2013. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!