Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni egy...

Hogyan illik köszönni egy kb.25-30 évesnek kinéző buszsofőrnek, amikor felszállok a buszra?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és Jó napottal köszöntem neki, az úgy jó?
2013. aug. 1. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze. A napszaknak megfelelő köszönés minden helyzetben, mindenféle korú, nemű ember esetében jó, azzal nem tudsz mellé lőni.
2013. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Jó napot kívánok.

Piros pont azért, mert köszöntél a buszon, sajnos sok korunkbelinek nem szokása. :)

2013. aug. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó napot kívánok! Én is mindig így szoktam.
2013. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én helóval szoktam az ilyen korúaknak, mert tudom,hogy rühellik ha le vannak amortizálva:DD
2013. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fiatalnak nyugodtan lehet helót, ha 17 éves vagy. Sofőr ismerősök szokták mondani, hogy a fiatal lányok, akik jó napottal köszönnek nekik olyan merevnek tűnnek, sőt még furcsállják is. Szerintem nekik is jobban esik a heló.
2013. aug. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a Jó napot kívánoknál nem kell se több, se kevesebb.
2013. aug. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg "üdv".
2013. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 18 vagyok, a fiatalabbaknak mindig csak helót köszönök, az szerintem jobban esik nekik. Az idősebbeknek meg nyilván "Jó napot"... :)
2013. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!