Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bármilyen kritika éri a...

Ha bármilyen kritika éri a cigányt miért a "büdös rasszista" lesz az első reakciója? Miért nem hajlandó/képes elvonatkoztatni a saját színétől?

Figyelt kérdés

Első eset, a szomszédomék, nem volt wc-jük, ezért a gangon, a bejárati ajtó mellé pakolták ki a felmosó vödröt, amibe pisiltek és dobálták bele a használt wc papírt. A közös képviselő panaszt tett rájuk, kijött az önkormányzattól valaki felmérni a helyzetet és miután elment kimentek üvöltözni a gangra, hogy mocskos, rasszista magyarok vagyunk (a ház kompletten), mert más is tart az ajtaja előtt dolgokat, mégis ők lettek csak feljelentve - mondjuk más nem tart pisit az ajtajában, de ez persze részletkérdés.


Második eset: ma álltam a buszmegállóban és két hízottabb férfi előttem slattyogott el, de úgy, hogy az egyik kb. 3 centire az orrom előtt ment el, meglökte a táskám, mikor a járda legalább 3 méter széles és nem kerültek ki senkit. Nő létemre szóvá tettem, hogy miért kellett nekem jönni, elég nagy ez a járda. Erre visszakérdeztek, hogy mi a probléma, mi van, játsszuk le vagy kussoljak, büdös rasszista qrva vagyok. A vicc az, hogy őket nem is cigánynak néztem, szerintem fehér emberek voltak.


Ezt a hatalmas aduászt a politika írta a fejükbe? Kényelemből rasszistáznak vagy ennyire sötétek vajon?



2013. aug. 8. 13:15
1 2
 11/13 anonim válasza:
100%

Ki teszel egy tanuló robotot a sivatagba, ami arra van programozva, hogy keressen mintázatokat a környezetében és az alapján védje meg magát és éljen túl. Élete során sokszor találkozott piros robotokkal, amik 90%-ban megtámadták, 10%-ban energiatelepeket hoztak neki. Találkozott sárga robotokkal, amik 10%-ban megtámadták és 90%-ban energiatelepeket hoztak neki. Ha elkezdte kiirtani a piros robotokat, akkor hosszú távon a veszélyhelyzet nagy mértékben csökkent, az energia ellátás kis mértékben. Ha elkezdte kiirtani a sárga robotokat, akkor hosszú távon az energia ellátás nagy mértékben csökkent, a veszély helyzet pedig kis mértékben. A tanult robotunk ezután először szín alapján fogja mérlegelni a találkozások lehetőségeit és ez szerint fog felkészülni a további lehetőségekre és további mintázatokat keresni. A robot nem rasszista, se nem kolorista, se nem mocskos náci, csak próbál logikusan gondolkodni a lehetőségeihez mérten, vagyis helyzet azonosságokat keres. Ahogy a robotunk, úgy az emberek sem mindentudók, nem értenek a kultúrákhoz, se a genetikához, legtöbben az érettségiig sem jutnak el, csak a személyes tapasztalatuk marad és a legegyszerűbb összefüggéseket fogják keresni, amiből az következik, hogy nagy átlagban a sötét bőrszín rosszat jelent. Ezért nem lehet felelősségre vonni egy embert sem és értelmetlenség győzködni itt bárkit is a rasszizmus mibenlétéről.

Ha magasabb és műveltebb szintről nézzük a problémát a statisztikák akkor is élni fognak és ha nem is egyenesen a bőrszínhez kötjük a problémát, a statisztika akkor is rámutat arra, hogy a probléma és bőrszín között összefüggés van. Vagyis olyan probléma megoldásokat kell javasolni, ami nagyobb hangsúlyt fektetnek a bőrszínhez kötődő kultúrák, életkörülmények, viselkedés, stb. revizionálására és kezelésére. Kár itt a fogalmakon lovagolni, mindenki tudja, hogy a cigányság műveletlenségével van probléma, amit kiemeléssel, neveléssel és oktatással lehet csak orvosolni.

2013. aug. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagyok rasszista, a füstösökkel kapcsolatban én nagy költőnkkel értek teljes mértékben egyet:


Vörösmarty Mihály:


EGY BARNA CSUFOLÓDÓ TRÉFÁSRA


A Barnaság nem igen nagy dísz ugyan,

De mégis türhető.

A gyáva tréfa még inkább nem az,

S ez már nem türhető.


Börzsöny, 1822


Az pedig egyenesen elkeserítő,hogy a versben szereplő "tréfa" szót ma már ezekre a szavakra is

lehet cserélgetni:

élősködés, hazudozás, rongálás, csendháborítás, zaklatás, lopás, rablás, erőszak, gyilkosság, kéjgyilkosság stb.



Ja, meg tisztában vagyok a realitásokkal, a tényekkel a cigányokkal kapcsolatban, bőrszínüktől, etnikumuktól teljesen elvonatkoztatva.

2013. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert lusták,primitívek,valóban le vannak maradva.Volt már dolgom cigókkal,lusták,sunyik,mindig a legkönnyebb utat választják,nekik csak az a lényeg,hogy ők jól járjanak,persze ezzel mással b..sznak ki.Ezt ők is tudják magukról,erre jó példa a "rasszizmus" duma is,ez is csak egy ravasz húzás.pl.egyik ismerősöm rendőr,mesélte,hogy igazoltatta a cigót,az meg fel volt háborodva,hogy "Mié,azé meee cigán vagyok?" csak a sírás megy,a kijátszás,ez nekik alap beállítottságuk.(azért igazoltatják,mert a rendőrnek ez a dolga,ha cigány valaki,ha nem,joga van igazoltatni!)


Elnézést kérek a kevés értelmes,és beilleszkedni akaró/tudó cigányoktól,akinek nem inge...

2013. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!